Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

Hradecká radnice zařadí do vozového parku i elektromobily

Hradecká radnice zařadí do vozového parku i elektromobily

V souvislosti s připravovanou obměnou vozového parku se vedení hradecké radnice rozhodlo prověřit zařazení vozidel s alternativními pohony do své flotily.

Elektromobil
18. července 2019 - 08:00

Město vyzkouší elektromobily. Jejich případnému pořízení bude z důvodů objektivního posouzení nejprve přecházet půlroční nájem. Za šestiměsíční období je cena nájemného dvou elektromobilů 60 tisíc korun bez DPH. Využívat je město začne od září.

Vedení města dostalo cenové nabídky od dvou společností. „Z pohledu délky nájmu byla nabídka společnosti innogy výhodnější, cenově byla srovnatelná s druhou nabídkou. K dispozici budou zaměstnancům magistrátu elektrovozidla nižší střední třídy na půl roku, využívat se začnou od září z toho důvodu, aby byl vyzkoušen letní i zimní provoz. Jedno vozidlo bude k dispozici celému magistrátu, druhé je v plánu přidělit živnostenskému úřadu, který je v terénu nejčastěji. Půl roku by měla být dostatečná doba k posouzení, jak efektivní dané elektromobily jsou,“ sdělila tajemnice Magistrátu města Hradec Králové Markéta Bartušová.V současné době disponuje magistrát města 18 vozidly, jejichž průměrné stáří je 12 let. Vozový park je v provozuschopném stavu, ale s ohledem na jeho stáří je nutné připravit plán obměny pro následující období. V minulosti došlo pouze k obměnám jednotlivých vozidel, kdy za poslední čtyři roky byla pořízena tři vozidla.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradce Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.dp)