Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Město Hradec Králové nabídne k pronájmu byty pro rodiny s dětmi

Město Hradec Králové nabídne k pronájmu byty pro rodiny s dětmi

Vedle startovacích bytů, na které město vypisuje letos na podzim výběrové řízení, se budou moci o pronájem bytů s nízkým nájmem hlásit také rodiny s dětmi. I pro ně město vypisuje výběrové řízení.

Hradec Králové
15. října 2021 - 08:00

K pronájmu je zatím devět bytů o větší dispozici a rozloze, a to na Gočárově třídě, v ulicích Gagarinova, Střelecká, Pod Zámečkem, Dukelská, Jungmannova a Divišova. Uchazeči musí splňovat několik podmínek, například musí být rodičem minimálně jednoho dítěte do 15 let, musí mít trvalý pobyt nebo zaměstnání v Hradci Králové a nesmí být dlužníkem města a jeho organizací. Příjem žádostí bude probíhat pouze osobně na magistrátu města Hradec Králové, a to ve dnech 3., 10. a 15. listopadu.

„Ačkoliv bytů je zatím k dispozici devět, tak postupně bude jejich počet narůstat. Jedná se o byty v poměrně atraktivních lokalitách a s takovou dispozicí, která je právě pro rodiny s dětmi ideální. Žadatelé se mohou ucházet o menší byty s dispozicí 1+1, ale v nabídce jsou také byty o větších rozměrech s dispozicí 1+4,“ doplňuje náměstek primátora pro oblast městského majetku Pavel Marek.

Byty se nacházejí na Gočárově třídě v domě čp. 760, v Divišově ulici čp. 830, Jungmannově ulici čp. 1395, Pod Zámečkem čp. 1836, Gagarinově ulici čp. 588, Střelecké čp. 748 a na Dukelské třídě čp. 812. Kompletní seznam bytů spolu s jejich rozlohou a dispozicí naleznou zájemci na stránkách odboru správy majetku města, webových stránkách města nebo úřední desce.

Spolu s tím jsou zde pokyny, jak postupovat v rámci výběrového řízení. „Je třeba dodržet několik základních podmínek, většina z nich je obecně známá a je stejná jako u startovacích bytů. Žadatel musí být plnoletý, být rodičem nejméně jednoho dítěte do 15 let,  musí být zaměstnán více než šest měsíců před podáním žádosti, musí mít hlášený trvalý pobyt v Hradci Králové nebo zde musí být zaměstnán, a naopak nesmí být dlužníkem města nebo městem zřízených organizací,“ doplňuje náměstek Marek. Nájemné je v těchto bytech určeno ve výši 61,05 Kč/měsíčně.Vyplněné žádosti o pronájem bytů pro rodiny s dětmi budou přijímány pouze osobně ve dnech 3., 10. a 15. listopadu vždy od 8 do 17 hodin v zasedací místnosti č. 199/A v prvním patře pravého křídla budovy hradeckého magistrátu v ulici Československé armády 408. Přihlášky nelze podávat elektronicky ani zasílat poštou. V případě, že o stejný byt požádá více žadatelů splňujících podmínky výběrového řízení, uskuteční se losování, a to 6. prosince v 15 hodin v zasedací místnosti č. 94. v levém křídle budovy magistrátu. Pro případ, že s vítězem losování nájemní smlouva nebude uzavřena, budou losováni pro každý byt dva náhradníci.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)