Svátek má: Tereza

Regiony

Velikost textu:

Pozor na podvodníka! Muž vybírá nedoplatky v hotovosti

Pozor na podvodníka! Muž vybírá nedoplatky v hotovosti

V těchto dnech přijala policie v Hradci Králové dvě oznámení o podezření z podvodného jednání. První případ se stal ve čtvrtek 11.1. na Pražském Předměstí a druhý o den později v Labské kotlině.

Ilustrační foto
17. ledna 2018 - 08:00

Oba případy jsou stejného rázu. Oběťmi podvodu se staly dvě stejně staré ženy (ročník 1933) z Hradce Králové, kdy jim nejprve v podvečerních hodinách zavolal neznámý muž, který se představil jako zaměstnanec jedné energetické společnosti, že se u nich staví ohledně nedoplatku za odebrané energie.

Ani jedné ženě to nepřipadalo podezřelé, protože od uvedené firmy energie odebírají. Po necelé hodině u nich muž zazvonil. Po první ženě chtěl 2 tisíce, po druhé již 3 tisíce korun. Obě mu peníze bez dokladu vydaly. Po ověření u energetické firmy, zjistily, že žádný nedoplatek nikdy neměly a poté podvod policistům nahlásily. Obě shodně muže popsaly: věk okolo 25 let, vysoký 180 až 185 cm, štíhlé postavy s krátkými černými vlasy, který byl oblečen do černého obleku."Žádná firma neposílá své zaměstnance, aby vybírali nedoplatky, či donášeli přeplatky. Pokud pustíte neznámou osobu do bytu, můžete se snadno stát obětí trestného činu. Pokud se někomu v těchto dnech stalo něco obdobného, nestyďte se a podvod nahlašte na nejbližší policejní služebnu, nebo na linku 158," apelují policisté hlavně na starší občany.


Kralovehradeckenovinky.cz  informovala por.Iva Kormošová z  KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto: arch)