Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Nová mobilní služebna byla vpuštěna do ostrého provozu

Nová mobilní služebna byla vpuštěna do ostrého provozu

První zatěžkávací zkouškou prochází od soboty nová mobilní služebna městské policie. Byla totiž nasazena na zápas FC Hradec Králové s ostravským Baníkem, kde monitoruje situaci okolo zápasu, který byl vyhodnocen jako rizikový.

Mobilní služebna městské policie
12.květen 2015 - 10:00
Zcela nový vůz je vybaven nejen speciálním kamerovým systémem, ale je připraven poskytnout administrativní zázemí při řešení přestupků a stane se další plnohodnotnou informační a pomocnou jednotkou pro občany i v centru města. Kralovehradeckenovinky.cz informovala Magdaléna Vlčková, tisková mluvčí Magistrát města Hradec Králové.

S novým vozem, který si svou první službu vykonává na všesportovním stadionu, mají strážníci pohodlný nástroj k dokonalejšímu monitoringu protiprávního jednání osob. Teleskopické výsuvné kamery dohlédnou na místa s větší koncentrací lidí a jsou schopné pro další řízení protiprávní jednání jednotlivých přestupců zaznamenat.

Původním účelem vysloužilých sanit, které strážníci dostali od hradeckých záchranářů, byl převoz opilců na záchytku. Městská policie však otestovala jednu z nich jako mobilní služebnu a nasadila ji do lokality poblíž náměstí 28. října. Vzhledem k tomu, že přítomnost této služebny v terénu pomohla situaci po preventivní stránce zklidnit a byla z řad veřejnosti i sloužících strážníků kladně hodnocena, pořídilo město další, tentokrát o poznání důstojněji vybavený mobilní služebnu za více než milion korun. Nový vůz bude sloužit primárně na významných akcích sportovního či kulturního charakteru, kde je velká koncentrace veřejnosti.

„Mobilní služebna je vybavena resuscitačními pomůckami, defibrilátorem, agregátem, nářadím a dalším variantním příslušenstvím tak, abychom mohli poskytovat v případě nouze jakoukoliv pomoc. Býváme totiž často první, kteří na místo dorazí a můžeme tak výrazně pomoci i záchranářům,“ dodává ředitel městské policie Miroslav Hloušek.

Na podobných sportovních zápasech, se strážníci ruku v ruce se státními policisty snaží v okolí stadionu monitorovat vše, co by mohlo znamenat narušení veřejného pořádku nebo být počátkem trestného činu. Interiér vozu nabídne strážníkům ve výkonu služby pohodlnou kancelář.

Našli jste vypadlé ptáče? Městská policie radí jak postupovat

„Nová mobilní služebna je schopna občanům poskytnout široké spektrum informací, disponuje připojením na mapový portál, vyhledá turistům informace k akcím a podobně. Strážníci budou mít online přístup do registru přestupků a na místě rychle zanalyzují, zda se jedná o přestupce recidivistu či toho, kdo jedná protiprávně opakovaně. Ze zkušenosti rovněž víme, že včas podaná informace strážníkem, je mnohdy nejméně bolestivou cestou, jak se vyhnout přestupku,“ dodává Miroslav Hloušek.

(jv,Kralovehradeckenovinky.cz foto:mp)