Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Mateřská škola Sluníčko pokračuje v rekonstrukci

Mateřská škola Sluníčko pokračuje v rekonstrukci

Hradecká mateřská škola Sluníčko bude i letos pokračovat v rozsáhlých rekonstrukcích, stavební práce zde byly zahájeny první etapou už v létě roku 2020 v hospodářském pavilonu.

Mateřská škola Sluníčko
10. června 2021 - 08:00

V dalších etapách budou ve třech školních pavilonech provedeny rekuperace a zateplení, také dojde k obnově zelených ploch v areálu školy, vybavení zahrady a oplocení. Celkově za druhou a třetí etapu město zaplatí přibližně 23,4 milionu korun bez DPH. Zhotovitele na svém zasedání schválila rada města.

Rekonstrukce mateřské školy Sluníčko ve Štefánikově ulici byla zahájena v létě roku 2020 první etapou. „Spočívala ve stavebních úpravách hospodářského pavilonu, jeho vnitřních prostor, rekuperaci, výměně a zateplení fasády a výměně oken. Nyní jsme schválili dodavatele druhé a třetí etapy, se kterým se chystáme podepsat smlouvu. Práce by měly být zahájeny během letních měsíců letošního roku v pavilonu C a spojovací chodbě, poté se v létě příštího roku stavaři přesunou do pavilonů A a B. Stejně tak dojde také na úpravy zelených ploch v areálu školky, doplní se vybavení zahrady a oplocení,“ říká náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha.

Práce budou probíhat za částečného provozu, dokončené by pak měly být do konce září příštího roku. Rekonstrukce ve všech třech etapách vyjdou město celkově na téměř 40 milionu korun bez DPH. Město v souvislosti s rekonstrukcí odevzdalo dvě žádosti o dotaci – na část zateplení a na část rekuperace. „Žádosti byly odevzdány do Operačního programu Životní prostředí, jehož cílem je snížit energetickou náročnost veřejných budov a zvýšit využití obnovitelných zdrojů energie. Předpokládáme, že v rámci těchto dvou projektů bude dotace činit kolem osmi milionů korun včetně DPH. Dotaci je možné dle stanovených pravidel bohužel využít jen na vybranou část stavebních úprav,“ doplňuje náměstkyně primátora pro oblast dotací Monika Štayrová.

Věž hradu v Tuchorazi reprezentuje architekturu z doby Jiřího z Poděbrad

Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:mmhk)