Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Muž nehleděl na bezpečnost při topení a zakouřil bytový dům

Muž nehleděl na bezpečnost při topení a zakouřil bytový dům

Na lince 158 v noci na přelomu neděle a pondělí přijali dispečeři, že ve Smiřicích je zakouřený celý bytový dům. Na místo okamžitě vyjela policejní hlídka a jednotky hasičského záchranného sboru.

Topení v kamnech
28. listopadu 2018 - 08:00

Hasiči po vniknutí do domu zjistili, že jeden z obyvatelů topí v kamnech prkny, která byla dlouhá a trčela ven z kamen. Jelikož dvířka, nešla zavírat, otevřený oheň způsobil zakouření nejen bytu ale i celé budovy. Hasiči budovu odvětrali, odstranili prkna z kamen a kamna uzavřeli. Naštěstí se nikomu nic nestalo a ani se nemusel žádný z obyvatelů domu evakuovat.

Čtyřicetiletý muž, který si takovým způsobem prý doma topil opakovaně, byl podroben dechové zkoušce, která ukázala výsledek téměř 2,2 promile alkoholu. Jelikož byl agresivní vůči zasahujícím hasičům a nechtěl s policisty spolupracovat, byly proti němu použity donucovací prostředky. Poté byl zajištěn a převezen na protialkoholickou záchytnou stanici k vystřízlivění.

Policisté případ řeší jako přestupek na úseku požární ochrany, který po prošetření předají správnímu orgánu k dořešení.


Muž je policistům známý, protože před rokem ho přistihli při řízení osobního vozidla pod vlivem alkoholu a jelikož také nechtěl spolupracovat, musel být také zajištěn. Zpráva zde. Za loňský trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky byl odsouzen k dvouletému podmíněnému trestu odnětí svobody a dvouletému zákazu řízení všech motorových vozidel.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Bc. Iva Kormošová, tisková mluvčí Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.pčr)