Svátek má: Julie

Byznys

Velikost textu:

Čína má investorům stále co nabídnout

Čína má investorům stále co nabídnout

Čínskému akciovému trhu se od začátku letošního roku daří. Mnoho indexů různě složených z čínských akcií si letos polepšilo výrazně přes dvacet procent, v některých případech překonaly i 30% hranici.

Ilustrační foto
14. března 2019 - 09:50

Nabízí se tak otázka, zda stále existuje prostor pro jejich další růst, uvedl Miroslav Frayer, analytik Komerční banky..

Podíváme-li se na akciové trhy očima nabízených rizikových prémií, jeví se čínské akcie nadále jako velmi atraktivní. Jinými slovy se dá říci, že valuace jsou vzhledem k podstupovanému riziku v souvislosti s investicí do akcií stále velmi nízké, neboli levné. Za pozitivní faktory bychom označili přetrvávající uvolněnou fiskální politiku, prostřednictvím které míří do ekonomiky velké množství finančních prostředků například do veřejné infrastruktury. Z pohledu kapitálových toků je pozitivum zvyšující se otevřenost trhu zahraničním investorům, což se mimo jiné promítá i do zařazování čínských akcií do světových benchmarkových indexů, respektive zvyšování jejich váhy v těchto indexech. Pasivní investiční fondy tak budou muset alokovat více prostředků ve prospěch Číny. Zajímavým postřehem je i to, že čínské akcie jsou v současné době mnohem méně korelovány s vývojem amerických akcií než jiné světové akciové trhy. Náš předpoklad uzavření obchodní dohody mezi USA a Čínou by měl rovněž podpořit čínský akciový trh.

Zajímavým by mohl být do jisté míry i trh s čínskými státními dluhopisy. Těm se již velmi dařilo v kontextu zpomalující ekonomiky, na což tamní centrální banka reagovala uvolňováním měnové politiky. Očekáváme, že v tomto scénáři bude nadále pokračovat, a to zejména ve snižování povinných minimálních rezerv doprovázeném nižšími úrokovými sazbami.

Ač nemůžeme opominout fakt, že Čína patří mezi rozvíjející se trhy s vysokou volatilitou a rizikovostí, dle našeho názoru má svá opodstatnění se jí ve svých investičních rozhodováních nevyhýbat, uzavřel Miroslav Frayer.

(mf, jk, prvnizpravy.cz, foto: arch.)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
103.4
ČEZ
505
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
828.4
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
803.5
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
700
PHILIP MORRIS ČR
14580
O2 C.R.
235
UNIPETROL
382.5
VIG
641