Svátek má: Matouš

Byznys

Velikost textu:

Finanční experti jsou ve shodě: Je čas obrátit se zády k euru!

Finanční experti jsou ve shodě: Je čas obrátit se zády k euru!

Euro umírá. Ničí Evropu, naši prosperitu a naše banky. Je čas konečně skončit s mrtvě narozenou měnou.

Ilustrační foto
19. září 2019 - 03:20

Mario Draghi vstoupí do historie jako lupič, který snižoval úrokové sazby, a zahájil finanční běsnění, které v případě recese nám zlomí vaz - známky se množí. Euro již není stabilní měnou. Od uvedení na trh již ztratilo 30 procent své kupní síly. Majitelé vkladních knížek, životní pojišťovny, zdravotní pojištění, penzijní fondy a penzijní fondy - všichni krváceli kvůli absurdní úrokové politice Draghiho.

ECB je na velké křižovatce. Bez ohledu na nebezpečí předchozí strategie, která nám může zlomit vazy, strategie pokračuje, jako by nebezpečí neexistovalo. S nedávným nárůstem sankčních úroků  a dalších nákupů dluhopisů je jakákoli naděje na zotavení nulová.

Němečtí finanční experti radí vypořádání společné evropské měny, protože čím déle budeme čekat, tím dražší to bude nakonec.

Bylo jasné brzy po začátku, že euro místo spojování, Evropu rozděluje. Pro Německo je příliš slabé, příliš silné pro země jižní Evropy. Pasiva Německa brzy překonají dva biliony marek. Nic neobjasňuje aberaci měnové politiky ze strany ECB působivěji než tento vývoj.

V současné době leží 2,5 bilionu euro soukromých aktiv na bezúročných jednodenních peněžních účtech a spořicích účtech. Pokud občané své úspory neuloží, mohou zmizet.

Německo si to musí dvakrát rozmyslet, zda zůstat loajální vůči euru.Evropský parlament  schválil Christine Lagardeovou  jako další šéfku  Evropské centrální banky

Lagardeová, která nebyla přítomna hlasování, získala podporu od 394 poslanců EP, 206 hlasů hlasovalo proti a 49 se zdrželo hlasování v tajném hlasování. Někteří ji kritizovali, že se neobjevila při hlasování.

Hlasování Evropského parlamentu o jmenování prezidenta ECB se provádí tajným hlasováním.

Schválení  Evropského parlamentu je jen doporučení. Konečné rozhodnutí o jejím jmenování je na vedoucích představitelích EU v polovině října. Očekává se, že toto potvrzení snadno získá, protože vedoucí představitelé ji v červenci navrhli na post ECB.

Očekává se, že Lagardeová  bude do značné míry sledovat kurz stanovený odcházejícím prezidentem ECB Mariem Draghim.

Draghi byl zvolen před sedmi lety, aby zachránil eurozónu před oslabující krizí slíbením „ECB je připravena udělat cokoli“.

Jeho rozhodnutí minulý čtvrtek, aby ECB opět intervenovala kvantitativním uvolněním (QE) v listopadu a snížení úroků z vkladů bank, vyvolalo negativní  reakce  některých států EU.

Německo a Nizozemsko Draghiho obvinily z toho, že zašel příliš daleko. Podle zdrojů AFP přibližně 10 z 25 guvernérů ECB bylo proti opětovnému spuštění QE.

Euro, symbol evropského jednotného trhu, používá 19 z 28 členských států, které jsou v současné době v Evropské unii.

(rp,prvnizpravy.cz,politikstube, journal,foto:arch.)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
96
ČEZ
445.5
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
518
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
494.5
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
764
PHILIP MORRIS ČR A
13700
O2 C.R.
223
UNIPETROL
382.5
VIG
553