Svátek má: Nina

Byznys

Velikost textu:

Historický úspěch českého vína na Asia Wine Trophy

Historický úspěch českého vína na Asia Wine Trophy

Vína z České republiky zazářila na Asia Wine Trophy, jediné soutěži pod patronátem OIV, UIOE a Vinofedu v Asii. V korejském Daejeongu porotci udělili moravským a českým vínům 3 velké zlaté medaile, 30 zlatých a 8 stříbrných.

Předávání cen
4. září 2019 - 11:45

(Komerční sdělení)

Nejvýše hodnoceným vínem z České republiky stal Johann W Pinot Gris 2015 pozdní sběr ze Zámeckého vinařství Třebívlice. Účast vinařů z České republiky organizovala redakce časopisu SOMMELIER za finanční podpory Vinařského fondu ČR.

Vinaři z České republiky se ASIA WINE TROPHY zúčastnili s 146 víny, ale je to vůbec poprvé v historii české účasti na světových soutěžích, kdy se nejvýše hodnoceným vínem stalo víno z Litoměřické vinařské podoblasti.

„Navíc se jedná o víno vyzrálé, na kost suché, s výraznou mineralitou. V Koreji, která miluje vína se znatelným zbytkem cukru. Třebívlický sklepmistr Martin Nesvadba se tak zapsal do zlaté knihy českého vinařství!“ říká JUDr. Luboš Bárta, který spolu s Ivou Kováříkovou za ČR vína v Koreji hodnotil.

Svými biovíny, dvěma velkými zlatými medailemi za Riesling 2015 slámové víno a Ryzlink vlašský 2015 výběr z cibéb, jednou zlatou medailí za Chardonnay Daniel 2017 pozdní sběr a jednou stříbrnou medailí za Chardonnay Daniel 2017 pozdní sběr, které za ně získal, zazářil v Jižní Koreji Ing. Petr Marcinčák z Bio Vinařství Víno Marcinčák Mikulov.

O tom, že zaručená kvalita se prosadí i na druhém konci světa, se přesvědčil doc. Ing. Miloš Michlovský, DrSc. z Vinselekt Michlovský a.s. Byť nasadil netradiční desetileté likérové víno Royale de Vinselekt 2009, červené známkové jakostní Cuvée Prezident 2015 (Alibernet + Cabernet Moravia + Merlot + Svatovavřinecké) a offdry Ryzlink vlašský Prezident 2015, získal za ně zlaté medaile.

Za zmínku určitě stojí po nedávných úspěších v USA další zámořská medaile pro polešovickou odrůdu Florianka (Veltlínské červené rané a Müller Thurgau), tentokrát ze sklepa Ing. Václava Cíchy z Blatnice pod Svatým Antonínkem.Na soutěž Asia Wine Trophy navazovala obsáhlá šestidenní mezinárodní Asia Wine Conference a třídenní veletrh vína a destilátů Daejeon International Wine and Spirits Fair.

„I když naším bezprostředním sousedem byl velký a bohatý moldavský stánek, kde se prezentovalo 18 podniků, náš národní stánek Wines from the Czech Republic byl v trvalém obležení a byl vyhodnocen jako nejoblíbenější,“ dodal JUDr. Luboš Bárta. Mohla za to zejména vína zúčastněných vinařství - Johann W – Zámecké vinařství Třebívlice, Vinařství Fučík Mikulov, Vinařství U Kapličky, Vinařství Lahofer, vinařství Ludwig Winery, Modrý sklep Agrodružstva Nový Šaldorf, vinařské družstvo Templářsklé sklepy, Zámecké vinařství Bzenec.

(red,prvnizpravy.cz,terezamelisova,foto:tm)
Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
110.8
CEZ
520
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
822.6
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERCNI BANKA
797.5
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
702
PHILIP MORRIS CR
13520
O2 C.R.
214
UNIPETROL
382.5
VIG
610