Svátek má: Zuzana

Byznys

Velikost textu:

Historický úspěch českého vína na Asia Wine Trophy

Historický úspěch českého vína na Asia Wine Trophy

Vína z České republiky zazářila na Asia Wine Trophy, jediné soutěži pod patronátem OIV, UIOE a Vinofedu v Asii. V korejském Daejeongu porotci udělili moravským a českým vínům 3 velké zlaté medaile, 30 zlatých a 8 stříbrných.

Předávání cen
4. září 2019 - 11:45

(Komerční sdělení)

Nejvýše hodnoceným vínem z České republiky stal Johann W Pinot Gris 2015 pozdní sběr ze Zámeckého vinařství Třebívlice. Účast vinařů z České republiky organizovala redakce časopisu SOMMELIER za finanční podpory Vinařského fondu ČR.

Vinaři z České republiky se ASIA WINE TROPHY zúčastnili s 146 víny, ale je to vůbec poprvé v historii české účasti na světových soutěžích, kdy se nejvýše hodnoceným vínem stalo víno z Litoměřické vinařské podoblasti.

„Navíc se jedná o víno vyzrálé, na kost suché, s výraznou mineralitou. V Koreji, která miluje vína se znatelným zbytkem cukru. Třebívlický sklepmistr Martin Nesvadba se tak zapsal do zlaté knihy českého vinařství!“ říká JUDr. Luboš Bárta, který spolu s Ivou Kováříkovou za ČR vína v Koreji hodnotil.

Svými biovíny, dvěma velkými zlatými medailemi za Riesling 2015 slámové víno a Ryzlink vlašský 2015 výběr z cibéb, jednou zlatou medailí za Chardonnay Daniel 2017 pozdní sběr a jednou stříbrnou medailí za Chardonnay Daniel 2017 pozdní sběr, které za ně získal, zazářil v Jižní Koreji Ing. Petr Marcinčák z Bio Vinařství Víno Marcinčák Mikulov.

O tom, že zaručená kvalita se prosadí i na druhém konci světa, se přesvědčil doc. Ing. Miloš Michlovský, DrSc. z Vinselekt Michlovský a.s. Byť nasadil netradiční desetileté likérové víno Royale de Vinselekt 2009, červené známkové jakostní Cuvée Prezident 2015 (Alibernet + Cabernet Moravia + Merlot + Svatovavřinecké) a offdry Ryzlink vlašský Prezident 2015, získal za ně zlaté medaile.

Za zmínku určitě stojí po nedávných úspěších v USA další zámořská medaile pro polešovickou odrůdu Florianka (Veltlínské červené rané a Müller Thurgau), tentokrát ze sklepa Ing. Václava Cíchy z Blatnice pod Svatým Antonínkem.Na soutěž Asia Wine Trophy navazovala obsáhlá šestidenní mezinárodní Asia Wine Conference a třídenní veletrh vína a destilátů Daejeon International Wine and Spirits Fair.

„I když naším bezprostředním sousedem byl velký a bohatý moldavský stánek, kde se prezentovalo 18 podniků, náš národní stánek Wines from the Czech Republic byl v trvalém obležení a byl vyhodnocen jako nejoblíbenější,“ dodal JUDr. Luboš Bárta. Mohla za to zejména vína zúčastněných vinařství - Johann W – Zámecké vinařství Třebívlice, Vinařství Fučík Mikulov, Vinařství U Kapličky, Vinařství Lahofer, vinařství Ludwig Winery, Modrý sklep Agrodružstva Nový Šaldorf, vinařské družstvo Templářsklé sklepy, Zámecké vinařství Bzenec.

(red,prvnizpravy.cz,terezamelisova,foto:tm)
Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
89.1
ČEZ
468
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
533
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
543
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
680
PHILIP MORRIS ČR A
13260
O2 C.R.
217.5
UNIPETROL
382.5
VIG
500