Svátek má: Karolína

Byznys

Velikost textu:

Kristian Kodet nezahálí! V USA měl výstavu a pomalu se balí domů!

Kristian Kodet nezahálí! V USA měl výstavu a pomalu se balí domů!

Vloni Kristian Kodet oslavil životní jubileum. V Praze uspořádal velkou narozeninovou výstavu a stal se čestným občanem Prahy 1.

Z vernisáže
3. března 2019 - 09:45

Nyní má za sebou nejprodávanější český malíř současnosti velkou vernisáž ke své výstavě na Floridě, kde už několik let tráví zimu. Zároveň se pomalu chystá k návratu zpět do Česka.

Umělec, který rád maluje především ženy, anděle, v poslední době i hlavy v mnoha podobách či Krista, pracoval v posledních měsících na výstavě, k níž nedávno uspořádal v St. Petersburgu vernisáž. Amozřejmě pozval  přátele, obchodní partnery i významné hosty a nechyběla ani Olga Matušková, manželka Waldemara Matušky, s kterým Kodetovu rodinu pojilo dlouholeté přátelství...


Kodet a kamarád

Kodet a Matušková

Kodet v USA

Z vernisáže

Z vernisáže

„Bylo to úžasné a neuvěřitelné. Vždycky mě potěší, když lidi přijdou a řeknou, že se jim to líbí, a že je těší to, co dělám,” říká Kristian Kodet, který při pobytech v Americe rozhodně nezahálí. „Vloni jsem dělal obrazy na svou narozeninovou výstavu v Praze, která byla taky neuvěřitelná, letos zase na tuhle. Do Prahy si povezu další díla,” svěřil se Mistr, který se koncem března vrací do vlasti.Těší se zase do Čech. Žije tisíce kilometrů daleko, má i americký pas, ale doma se cítí být právě ve své rodné
zemi.

„Těším se, samozřejmě, až bude hezky, budu na chalupě a budu malovat, chodit na procházky. Těším se na přátele, kamarády, stejně jako na filmový festival do Zlína a do Varů,” prozradil Kristian Kodet, jehož vlastnoručně malovaná filmová klapka je každoročně na Dětském filmovém festivalu, nejstarším na světě, pravidelně vydražena za nejvyšší cenu a výtěžek jde na podporu mladých filmařů.

Kromě toho malíře zaměstnává i jeho galerie a antik, který si pořídil se svou nejmladší dcerou Jacquelinou v centru Tábora, a která se taky po dobu jeho pobytu na Floridě o vše stará.

(rp,fr,prvnizpravy.cz,foto: archiv K. Kodeta)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
90.4
ČEZ
480
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
583.8
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
568
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
682
PHILIP MORRIS ČR A
13400
O2 C.R.
218
UNIPETROL
382.5
VIG
535