Svátek má: Bořek

Byznys

Velikost textu:

Poloprázdný ekonomický kalendář věstí klidné obchodování

Poloprázdný ekonomický kalendář věstí klidné obchodování

Kalendář ekonomických událostí ze světa je poloprázdný. Dnes nás nečekají žádná důležitá data. Pokud tedy nepřijde novinky ze světa globální politiky, devizové trhy by mohly zůstat v prázdninovém módu.

Ilustrační foto
23. července 2019 - 09:45

V regionu vody rozčeří zasedání maďarské centrální banky. K změně v nastavení měnové politiky nedojde a výstup ze zasedání bude spíše holubičího charakteru, sdělil Viktor Zeisel, analytik Komerční banky.

Americký nemovitostní trh stagnuje

Prodeje stávajících nemovitostí by měly ukázat na mírně slábnoucí poptávku na nemovitostním trhu. Její propad ale v budoucnu budou krotit nižší hypotéční sazby. Nálada spotřebitelů v eurozóně by měla zůstat podle tržního odhadu stabilní. Pravděpodobně nás tak na devizových trzích čeká další velmi klidný den.

Euro se připravuje na zasedání ECB

Obchodování eura s dolarem včera bylo nebývale klidné. Jeho kurz se držel velmi blízko úrovně 1,122 USD/EUR. Vývoj tak plně odpovídal absenci kurzotvorných událostí. Jedinou zveřejněnou statistikou byl index Fedu měřící ekonomickou aktivitu v okolí Chicaga. Ten sice doznal mírného zlepšení, ale zaostal za očekáváním trhu.

V průběhu asijského obchodování euro oslabovalo. Investoři se tak pravděpodobně připravují na zasedání ECB, které proběhne ve čtvrtek a mělo by naznačit budoucí uvolňování měnové politiky.  

Maďarská centrální banka vyšle holubičí zprávu

Dnešní zasedání maďarské centrální banky (MNB) nepřinese ani změnu úrokových sazeb, ani změnu v řízení likvidity. Představitelé MNB již dříve řekli, že nastavení měnové politiky budou měnit při zveřejnění nového inflačního výhledu. To provedli v červnu, kdy upravili objem svých FX swapových operací na trhu. Vyznění dnešního zasedání by mělo být spíše holubičí, když bude akcentovat nečekaný propad inflace a zhoršování podmínek v globální ekonomice.    

Regionální měny v prázdninové pohodě

Zatímco náš trader se včera vrátil z dovolené, zdá se, že ostatní obchodníci s korunou na dovolenou zrovna odjeli. Obchodování s domácí měnou se vedlo v poklidném duchu kolem 25,53 CZK/EUR. Podobně na tom byl i maďarský forint, který den skončil v blízkosti 325,2 HUF/EUR. Mírnou ztrátu zaznamenal polský zlotý, který oslabil něco přes desetinu procenta na 4,247 PLN/EUR.

Koruna ještě nepatrně ztratila přes noc v průběhu asijského obchodování, kdy se po vzoru eura vydala ke slabším hodnotám. Dnes tak bude své domácí obchodování zahajovat poblíž 25,54 CZK/EUR, doplnil Viktor Zeisel.

(vz, jk, prvnizpravy.cz, foto: arch.)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
91.3
ČEZ
488
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
582.8
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
568
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
688
PHILIP MORRIS ČR A
13280
O2 C.R.
219
UNIPETROL
382.5
VIG
537.5