Svátek má: Alexandra

Byznys

Velikost textu:

Proč Boston kupuje ruský plyn. když je přitom USA vývozcem plynu?

Proč Boston kupuje ruský plyn. když je přitom USA vývozcem plynu?

Proč stojí zahraniční lodě s ruským plynem v bostonském přístavu, když Spojené státy jsou přitom velkým exportérem zemního plynu?

Tanker
21.březen 2018 - 03:20

Podle článku „Proč Američané topí ruským plynem?“ zveřejněného webem Prvnizpravy.cz „Problém je politický,“ vysvětluje Drew Johnson, novinář Wall Street Journal,“ v roce 2016, úředníci z Massachusetts a New Hampshire zablokovali financování plynovodu Northeast Pipeline za tři miliardy dolarů, který by bez problémů dokázal zásobovat tři státy Nové Anglie.“

„Nedostatečná kapacita potrubí vysvětluje přítomnost tankerů zemního plynu v bostonském přístavu, ale nevysvětluje, proč zde stojí cizí lodě s ruským plynem, když jsou USA vývozcem zemního plynu. Za to můžeme poděkovat zákonu Jonese, nebýt tohoto zákona, tak bychom mohli přepravovat domácí plyn z Texasu do bostonského přístavu, aby obsloužil naše domácnosti  v Nové Anglii,“ píše se v dalším článku WSJ.

Zákon Merchant Marine z roku 1920 je americkým federálním zákonem, který zajišťuje využívání amerického obchodního loďstva. Mezi dalšími zákon upravuje námořní obchod ve vodách USA a mezi přístavy v USA. Oddíl 27 zákona o obchodování na moři je známý jako zákon Jones a zabývá se pobřežním obchodem a požaduje, aby veškeré zboží přepravované po vodách mezi americkými přístavy bylo přepravováno na amerických vlajkových lodích postavených ve Spojených státech a ve vlastnictví amerických občanů , posádky musí být složeny z amerických občanů trvale bydlících v USA. Zákon byl přeložen Senátu Wesleym Jonesem.

Jestli je moudré kvůli několika výrobcům kovů, vystrašit odběratele ocele a hliníku zvýšenými cly a poškodit tak ekonomiku,  tak můžeme přece taky navýšit rozpočty na vytápění všech obyvatel Nové Anglie kvůli malému počtu majitelů lodí a odborům zastupujících jejich posádky!

Ochránci životního prostředí nejsou jediní, kteří se potýkají s plynovodem a elektrickými přenosovými trasami v oblasti Nové Anglie. Hlavními důvody, proč většina vlastníků pozemků nedovolí, aby na jejich pozemcích byla věcná břemena a práva cest, které jsou nezbytné pro potrubí a přenosové vedení, jsou "ne na mém dvorku" a nikoliv ochrana životního prostředí.

Pokud by byla silná politická podpora pro stavbu potrubí a přenosového vedení mezi vlastníky nemovitostí, tak by byly postaveny; nedostatek energie je přitom značný. Greenpeace a klub Sierra nemají takovou sílu jako vlastníci pozemků.

„Souhlasím s majiteli nemovitostí. Umístění potrubí nebo přenosové trasy na vašem majetku je velmi destruktivní a mnoho lidí ví, že tyto práce sebou přinášejí kácení starých stromů, výkopy a těžkou techniku,“ končí autor článku.


(rp,prvnizpravy.cz,thewallstreetjournal,foto:arch.)