Svátek má: Matouš

Byznys

Velikost textu:

Rusko je připraveno pokračovat v přímých dodávkách plynu na Ukrajinu

Rusko je připraveno pokračovat v přímých dodávkách plynu na Ukrajinu

Ruský ministr energetiky Alexander Novak uvedl, že ruská strana je připravena Ukrajině dokázat, že přímé dodávky ruského plynu pro ni budou nákladově efektivnější a efektivnější.

Alexander Novak, ruský ministr energetiky
20. září 2019 - 07:20

Podle Novaka to ukrajinští kolegové „vzali na vědomí a požádali o čas na prostudování tohoto problému“.

„Především je pro ně důležitý ekonomický efekt a efektivita a jsme připraveni jim dokázat, že je výhodnější plyn nakupovat přímo,“  řekl Novak.

Novak na základě výsledků třístranných konzultací Ruska, Evropské unie a Ukrajiny o tranzitu plynu konstatoval, že jednání byla velmi konstruktivní.

Podle Novaka ukrajinští partneři projevili zájem pokračovat ve  spolupráci i po 1. lednu 2020.


Podle výsledků třístranných konzultací Ruska, Evropské unie a Ukrajiny o tranzitu plynu ministr energetiky Ruska Alexander Novak poznamenal, že jsou konstruktivní.

„Diskutovali jsme o mnoha otázkách a konkrétních otázkách týkajících se především dodávek plynu na Ukrajinu. Věříme, že se jedná o velmi důležitý problém, abychom hovořili o tranzitu plynu a objemech, které budou od roku 2020, “uvedl šéf ruského ministerstva energetiky.

Podle Novaka bylo také diskutováno téma regulace vztahů ve Stockholmu a rozhodnutí, která byla přijata Stockholmským soudem.„Obecně chci znovu opakovat: bylo to velmi konstruktivní." Od našich ukrajinských partnerů jsme slyšeli o zájmu pokračovat ve spolupráci i po 1. lednu 2020, “dodal.

Ještě před tím bylo v Bruselu dokončeno jednání o tranzitu plynu za účasti zástupců Ruska, Ukrajiny a Evropské komise. Je třeba poznamenat, že jednání trvala asi 40 minut.

Ministr energetiky Alexander Novak a generální ředitel Gazpromu Alexej Miller se zúčastnili jednání za Ruskoa. Ukrajinskou stranu zastupovali ministr energetiky a životního prostředí Alexej Orzhel a předseda Naftogazu Andrei Kobolev a EU místopředseda Evropské komise pro záležitosti energetické unie Maroš Šefčovič.

(rp,prvnizpravy.cz, rt, foto:arch.)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
96
ČEZ
445.5
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
518
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
494.5
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
764
PHILIP MORRIS ČR A
13700
O2 C.R.
223
UNIPETROL
382.5
VIG
553