Svátek má: Libuše|Amálie

Byznys

Velikost textu:

Svěcený: Nemoc ani rozvod ho na kolena nesrazili

Svěcený: Nemoc ani rozvod ho na kolena nesrazili

Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený hlásí návrat! Na čtvrt roku se ztratil z dohledu veřejnosti. Nikdo původně netušil, co se děje. Až on sám odhalil, že za vším byly životní peripetie. Nyní se hudebník vrací zpět do formy, zkouší a těší se za diváky.

Jaroslav Svěcený
27. února 2019 - 09:45

Vrací se po vážné prodělané nemoci, kvůli které prošel náročnou operací a rekonvalescencí. Naštěstí se nejhorší nemoc neprokázala. Je také po osobních životních peripetiích, kdy začíná nový život, se houslový virtuóz rozhodl - nevzdat to!

Plný energie

Jaroslav Svěcený, kterého kromě zdravotních komplikací potkaly i změny v osobním životě v podobě rozvodu, vzkazuje: „Ano, jsem zpátky a moc se na všechny těším. Nezastírám, že byly v uplynulých týdnech a měsících chvíle, kdy jsem netušil, co se mnou bude dál, ale to nejhorší je naštěstí za mnou. Jsem teď plný energie a chuti do práce a do života,”  uvedl odhodlaně.

„Říkám si, že nejsem první ani poslední, komu se něco podobného přihodilo,” podotkl hudebník. Celou dobu jej drželi nad vodou přátelé, jeho práce, publikum a vědomí, že se na jeho vystoupení diváci těší.


A jede se dál!

„Kromě koncertů a recitálů, jezdím i takové talk show, kde spojíme hudbu s vyprávěním. Moc se na to vše těším. Jsem rád, že se mi též podařilo obnovit původně zrušené akce a projekty, včetně pravidelných festivalů. Za to patří pořadatelům veliké díky, že nade mnou nezlomili hůl a pochopili čistě lidsky mou situaci,” řekl Jaroslav Svěcený.

Už 1. března natáčí jako host novou televizní talk show Mekyho Žbirky, která se bude vysílat v dubnu. Hned o deset dní později odlétá koncertovat do Jerevanu, což je jeho první velká cesta po nemoci.

„O to více mi to dodává energie. A všem také moc děkuji za slova podpory a pozdravy. Nesmírně mě to potěšilo,” doplnil houslový virtuóz, který kromě toho, že se věnuje koncertní činnosti, působí i jako soudní znalec v oblasti smyčcových nástrojů.

Kromě jiného umí o houslích nádherně vyprávět. Dokonce pořádá workshopy, přednášky a výstavy, které mají velký ohlas.  

(rp,fr,prvnizpravy.cz,foto:archiv J. Svěceného)
Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
91.3
ČEZ
488
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
582.8
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
568
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
688
PHILIP MORRIS ČR A
13280
O2 C.R.
219
UNIPETROL
382.5
VIG
537.5