Svátek má: Květoslava

Byznys

Velikost textu:

Svěcený: Nemoc ani rozvod ho na kolena nesrazili

Svěcený: Nemoc ani rozvod ho na kolena nesrazili

Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený hlásí návrat! Na čtvrt roku se ztratil z dohledu veřejnosti. Nikdo původně netušil, co se děje. Až on sám odhalil, že za vším byly životní peripetie. Nyní se hudebník vrací zpět do formy, zkouší a těší se za diváky.

Jaroslav Svěcený
27. února 2019 - 09:45

Vrací se po vážné prodělané nemoci, kvůli které prošel náročnou operací a rekonvalescencí. Naštěstí se nejhorší nemoc neprokázala. Je také po osobních životních peripetiích, kdy začíná nový život, se houslový virtuóz rozhodl - nevzdat to!

Plný energie

Jaroslav Svěcený, kterého kromě zdravotních komplikací potkaly i změny v osobním životě v podobě rozvodu, vzkazuje: „Ano, jsem zpátky a moc se na všechny těším. Nezastírám, že byly v uplynulých týdnech a měsících chvíle, kdy jsem netušil, co se mnou bude dál, ale to nejhorší je naštěstí za mnou. Jsem teď plný energie a chuti do práce a do života,”  uvedl odhodlaně.

„Říkám si, že nejsem první ani poslední, komu se něco podobného přihodilo,” podotkl hudebník. Celou dobu jej drželi nad vodou přátelé, jeho práce, publikum a vědomí, že se na jeho vystoupení diváci těší.


A jede se dál!

„Kromě koncertů a recitálů, jezdím i takové talk show, kde spojíme hudbu s vyprávěním. Moc se na to vše těším. Jsem rád, že se mi též podařilo obnovit původně zrušené akce a projekty, včetně pravidelných festivalů. Za to patří pořadatelům veliké díky, že nade mnou nezlomili hůl a pochopili čistě lidsky mou situaci,” řekl Jaroslav Svěcený.

Už 1. března natáčí jako host novou televizní talk show Mekyho Žbirky, která se bude vysílat v dubnu. Hned o deset dní později odlétá koncertovat do Jerevanu, což je jeho první velká cesta po nemoci.

„O to více mi to dodává energie. A všem také moc děkuji za slova podpory a pozdravy. Nesmírně mě to potěšilo,” doplnil houslový virtuóz, který kromě toho, že se věnuje koncertní činnosti, působí i jako soudní znalec v oblasti smyčcových nástrojů.

Kromě jiného umí o houslích nádherně vyprávět. Dokonce pořádá workshopy, přednášky a výstavy, které mají velký ohlas.  

(rp,fr,prvnizpravy.cz,foto:archiv J. Svěceného)
Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
103.6
ČEZ
503.5
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
829
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
799.5
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
702
PHILIP MORRIS ČR
14520
O2 C.R.
234
UNIPETROL
382.5
VIG
637.5