Svátek má: Dominik

Byznys

Velikost textu:

Úspěch Vinařství Mikrosvín Mikulov na soutěži Bacchus Madrid

Úspěch Vinařství Mikrosvín Mikulov na soutěži Bacchus Madrid

Ve dnech 8. - 11. března se v hlavním městě Španělska, v prostorách honosného paláce Casino de Madrid, konal sedmnáctý ročník jedné z nejprestižnějších vinařských soutěží světa, Bacchus Madrid 2019.

Edita Ďurčová, slovenská degustátorka
15. března 2019 - 11:38
(Komerční sdělení)

Tato nejvýznamnější vinařská akce na španělské půdě, kterou již pravidelně pořádá Unie španělských degustátorů, pod vedením jejího prezidenta, pana Fernanda Gurucharri Jaque, byla i v letošním roce zaštítěna patronátem OIV a sdružením nejprestižnějších světových soutěží VINOFED.

Svoji výjimečnost opět potvrdila i složením poroty, ve které zasedli hodnotitelé z osmnácti zemí světa. Nechybělo pět držitelů titulu Master of Wine, nákupčí prestižních sítí mezinárodních obchodních i hotelových řetězců, sommelieři s titulem MS se samozřejmým zastoupením enologů v každé z komisí. Česká republika byla počtem vzorků po Španělsku a Slovensku třetí nejvíce zastoupenou zemí. V odborné porotě ji zastupoval Miroslav Majer, ředitel společnosti DAVINUS, který měl v rámci letošního ročníku čest jedné ze třinácti komisí předsedat.
 
„V opravdu těžké konkurenci, a v rámci profesionálního čtyřdenního hodnocení více než 1600 vzorků vín, si Česká republika odváží díky Vinařství Mikrosvín Mikulov jednu velkou zlatou medaili za své Traditional Line Chardonnay, Dobré Pole, Rosentické 2017. Toto nejvyšší ocenění získalo pouhých 23 vín z celého světa. Úspěch je o to větší, že se jedná o suché víno,“ shrnuje výsledky a pocity ze soutěže Miroslav Majer a dodává: „V záplavě červených, převážně španělských vín, považuji za parádní úspěch zlatou medaili pro Alibernet 2015 pozdní sběr barrique z produkce vinařství Hana a František Mádlovi Velké Bílovice. Kompletní výčet tuzemských zlatých medailí doplňuje 1. Négociant v ČR, společnost DAVINUS.“Svojí obrovskou kvalitu, kterou pravidelně dokazuje například v Salonu vín, opět ukázalo Zámecké vinařství Bzenec, které získalo skvělé čtyři zlaté medaile. Mikrosvín svoje Gran Bacchus de Oro ještě do sbírky doplnil o jednou zlatou a jednou stříbrnou medaili.
 
Organizaci a společnou dopravu vzorků z České republiky zajistila společnost DAVINUS ve spolupráci se zkušenou slovenskou degustátorkou, paní Editou Ďurčovou, další pravidelnou členkou mezinárodní poroty.

(rp,prvnizpravy.cz,tm,foto:arch.)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
87.2
ČEZ
446.5
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
507.8
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
515
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
684
PHILIP MORRIS ČR A
13300
O2 C.R.
214
UNIPETROL
382.5
VIG
500