Svátek má: Rostislav

Politika

Velikost textu:

Andrej Babiš: Ondráčka volilo 173 poslanců, tak jaký je teď problém?

Andrej Babiš: Ondráčka volilo 173 poslanců, tak jaký je teď problém?

V Otázkách VM se redaktor Moravec vrátil ke kauze Zdeňka Ondráčka a jeho zvolení do čela poslanecké komise o kontrole GIBS.

Andrej Babiš, předseda vlády
11. března 2018 - 13:30

„Musíme se ale vrátit k celému případu historicky. Pan Ondráček je poslancem už druhé období. Ondráčka do komise o kontrole GIBS volilo 173 poslanců, mám tady sjetinu hlasování, hlasovali pro ně Fiala z ODS, Bartoš, Bartošek, a tak dále. Tedy všichni ti co teď proti němu vystoupili. Všichni věděli, že tu komisi dostane KSČM, tak tomu jejich postoji teď nerozumím. V minulém období Ondráček seděl v komisi o kontrole BIS, daleko důležitější komisi, seděl tam s ním čtyři roky Benda z ODS a to mu nevadilo,“ reagoval Andrej Babiš.

Jan Schneider: Jeden Majdan stačil!

Václav Moravec upozornil na shromáždění v ulicích, které bylo proti zvolení Ondráčka a ohrožení demokracie…

„Na shromážděních byly hesla i proti mně a vládě, takže vidím případ Ondráček jako zástupný problém,“ zopakoval Babiš a dodal,“ Ondráček měl smůlu, že byl vidět v televizi, ale vždyť všichni policisté, kteří slouží i dnes, museli projít nějakým Pohotovostním útvarem. A Ondráček se stal vyšetřovatelem potom, kdy mu jmenování podepsal Ruml, člen ODS,“ pokračoval Babiš.

Ale ohrožení demokracie, KSČM, vy je budete dál podporovat, budete počítat s jejich podporou, ptal se dále Moavec...

„Jaképak ohrožení demokracie, jaký nový Vítězný únor? V roce 2002 měla KSČM 40 poslanců, nyní jenom 15, tak jaké ohrožení demokracie tady vidíte? Když máte obavu tak jste je měli v roce 1991 zrušit, to jsem ještě tady nebyl, a  nikdo to neudělal,…“ odpověděl Babiš.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)