Svátek má: Arnošt

Politika

Velikost textu:

Hašek: Když někdo neumí, nemůže, nechce pomáhat, ať aspoň nepřekáží

Hašek: Když někdo neumí, nemůže, nechce pomáhat, ať aspoň nepřekáží

„V diskusích dostávám od některých diskutujících otázky na hodný Brusel a zlé Číňany a Rusy (téma koronavirus). Univerzálně reaguji takto - Určitě děkujeme Bruselu, že nám teď poslal miliardu Euro-taky jsme tam na ni i my přispěli z našich daní," komentoval současné dění Michal Hašek.

Bývalý místopředseda ČSSD a bývalý hejtman Michal Hašek
26. března 2020 - 08:15

„Co mi vadí, byla dvouměsíční ilegalita Bruselu ke koronaviru a přípravě na boj s ním. Od začátku roku nebyl schopen zajistit do poloviny března pořádně nic - žádná koordinace společných nákupů ochranných pomůcek či příprava na karanténu Evropy, zaznívala jenom papalášská kritika členských států za uzavírání hranic a národní opatření proti koronaviru, prostě začátek roku byl jednoznačné selhání, které si lidé budou pamatovat mnohem více než Green Deal či vítání Gréty v Evropském parlamentu," konstatoval Michal Hašek.

„Co udělal Brusel pro Itálii? Poslal tam jediného doktora či materiální zdravotnickou pomoc a materiál? Rusko a Kuba ano a vidí to celý svět. Čína je zase se všemi svými chybami jedinou velmocí a státem, schopným teď produkovat obrovské množství zdravotnických pomůcek a frontu na ně tam stojí celý svět," píše se v Haškově komentáři.„Debatu o užitečnosti,rychlosti a efektivitě pomoci z Bruselu či odkukoliv shrnu do jednoduchého hesla - když někdo nepomůže (nemůže,neumí,nechce), ať aspoň nepřekáží. Na vyhodnocení a debatu bude dost času po krizi, teď se pojďme věnovat něčemu užitečném," uzavřel svůj komentář Michal Hašek.

(ps, Prvnizpravy.cz, facebookový profil Michala Haška, foto: ps)