Svátek má: Jarmil

Politika

Velikost textu:

Jaroslav Faltýnek spory s Babišem nemá, jeho loajalita je stoprocentní

Jaroslav Faltýnek spory s Babišem nemá, jeho loajalita je stoprocentní

První místopředseda ANO a šéf poslaneckého klubu strany Jaroslav Faltýnek odmítl spekulace, že jeho vztahy s premiérem a předsedou hnutí Andrejem Babišem v poslední době výrazně ochladly. "Moje loajalita vůči šéfovi je stoprocentní," prohlásil v Interview ČT24.

Jaroslav Faltýnek v pořadu Interview ČT24
13. září 2018 - 10:15

Jaroslav Faltýnek je už roky považován za jednoho z nejbližších partnerů Andreje Babiše v podnikatelské sféře i v politice. Spolupracovali v zemědělském holdingu Agrofert, v hnutí ANO a pět let i v Poslanecké sněmovně.

Jaroslav Faltýnek v pořadu nedávné spekulace o rozkolech v hnutí mezi ním a Andrejem Babišem  odmítá. Jejich cílem je podle něj poškodit hnutí ANO.

"Byla tady spousta snah poškodit hnutí, porazit Babiše, ale ono to nefunguje,“ uvedl Faltýnek  v Interview ČT24.

"Nefungovalo StB, nefungovalo Čapí hnízdo, trestní stíhání, dluhopisy, nefungovalo nic. Voliči mají svůj vlastní názor, naštěstí. Takže když nejde porazit hnutí zvenku, tak co kdybychom to zkusili zevnitř? A nejjednodušší cesta je vytvořit umělý problém, umělý rozpor mezi třeba předsedou a prvním místopředsedou,“ řekl Faltýnek.

Faltýnek komentoval i nedávné změny v dopravě.

"Předseda hnutí  dlouhodobě avizoval, že prostě nechce mít poslance v dozorčích radách, a nejsou to pouze tak zvaní ‚Faltýnkovi lidé', ale jsou tu další poslanci, kteří postupně končí v orgánech státních firem a jsou nahrazování odborníky zvenku,“ dodal Faltýnek k Babišově požadavku v Interview."Pracuji pro pana předsedu dvacet let, a pokud on bude mít zájem, tak pro něho budu pracovat dál. Moje loajalita vůči šéfovi je stoprocentní,"  zdůraznil Jaroslav Faltýnek s tím, že v současnosti věnuje pozornost především práci v Poslanecké sněmovně a v zemědělském výboru dolní komory.

Jaroslav Faltýnek v Interview ČT24 mimo jiné  komentoval jednání českých ústavních činitelů o zahraniční politice, ke které řekl, že zahraniční politika není politikou, kterou sleduje.

(ps, Interview ČT24, Prvnizpravy.cz, foto: z TV)