Svátek má: Stanislava

Politika

Velikost textu:

Markvart: Pavel nebyl kontrarozvědčík, ale rozvědčík

Markvart: Pavel nebyl kontrarozvědčík, ale rozvědčík

Ono je to takové to Clintovovo „neměl jsem s Monikou Lewinskou sex" (protože orální praktiky za sex nepovažuji), ...

Petr Markvart
31. března 2023 - 06:20

...ale přesto na adresu kritiků prezidenta Petra Pavla, kteří ho obviňují ze lži, ohledně působení ve zpravodajských strukturách ČSSR musím poznamenat následující píše na facebooku Petr Markvart:

Mnoho lidí rádo žongluje s pojmy rozvědka" a kontrarozvědka", aniž by plně chápali, co znamenají a ZCELA odlišný charakter jejich činnosti. Zatímco rozvědka plní úkoly ofenzivního charakteru a to zpravidla v zahraničí, kde sbírá důležité informace a kontakty, kontrarozvědka naopak působí na území naší země (ať už se jmenuje jakkoliv) a působí PROTI zahraničním rozvědkám, tedy snaží se mařit jejich sběr informací a chránit to, co by se mělo utajovat.Vojenská kontrarozvědka (VKR) byla za socíku jednou ze správ Státní bezpečnosti a patřila tedy pod Federální ministerstvo vnitra. Naproti tomu Zpravodajská správa Generálního štábu (tedy vojenská rozvědka) byla součástí Generálního štábu ČSLA, tedy Ministerstva obrany ČSSR. Jednalo se o dvě naprosto odlišné instituce dokonce v rámci různých resortů.


Takže když prezident Pavel tvrdí, že nepracoval pro VKR (tedy kontrarozvědku), má pravdu. To, že se účastnil kursu D-2, pořádaného ZS GŠ (tedy rozvědkou) je zřejmě pravda a on to ani nepopírá.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%