Svátek má: Norbert

Politika

Velikost textu:

Nevyzval konšel z Prahy dopisem ředitelům škol k podpoře záškoláctví?

Nevyzval konšel z Prahy dopisem ředitelům škol k podpoře záškoláctví?

Radní pražského magistrátu se rozhodli nařídit, tedy pardon doporučit, školám, aby studenty přivedli k jedinému správnému světovému názoru. Lidem, kteří dobu jediného správného, totiž vědeckého světového názoru, zažili, se dělá nevolno," píše se v komentáři České pedagogické komory.

ČT 24 se svými reportážemi podílela na zaškoláctví žáků škol
21. září 2019 - 08:20

Dopis od pražského konšela vzbudil emoce v řadách pedagogů, kteří na něj reagovali ...

Protože tento dopis (naštěstí) vyvolal bouřlivou reakci, přidáváme oficiální stanovisko ...

Dopis radního Šimrala vnímáme jako neakceptovatelné překročení hranice mezi vzděláváním a politickým aktivismem. Jako nesmírně nebezpečnou vnímáme tendenci narušit zákonem zajištěný princip apolitičnosti škol a ovlivňovat obsah vzdělání z politických pozic a podřizovat ho politické ideologii strany, která je momentálně u moci. Od pana Šimrala to vnímáme jako naprosto nepřijatelný přešlap svědčící o jeho lidské nekompetenci vykonávat svěřenou funkci.
Další ohlasy ...


"Tohle si dokážeme zvolit.... Čemu se pak divíme," napsal k dopisu uveřejněném na webu České pedagogické komory  bývalý poslanec Bohuslav Chalupa na svém facebookovém  profilu.

"Ano, já bych žáky omluvil ale s podmínkou, že se ve svém osobním volnu budou věnovat např. úklidu okolí cest, potoků, výsadby stromů minimálně stejnou dobu jako věnovali flákání na stávce, pak bych to podpořil...," napsal komentář jiný čtenář na facebooku České pedagogické komory. 


"Vím, že to není až tak k meritu věci, ale snad by radní pro školství měl vědět, že podle školského zákona žákyně a žáci středních škol nejsou studenty. Těmi jsou pouze posluchačí vysokých škol.Česká školní inspekce to opravuje v každém školním řádu nebo směrnici, pokud na výraz student-studentka narazí. Panu radnímu je to ale šumák," komentovala dopis další čtenářka facebooku komory.

(ps, Česká pedagogická komora, Prvnizpravy.cz, foto: z obrazovky ČT24)