Svátek má: Dobroslav

Politika

Velikost textu:

Pozvání Guaidóa do Česka – to je opravdu za hranicí možné tolerance

Pozvání Guaidóa do Česka – to je opravdu za hranicí možné tolerance

"Po svržení prezidentky Brazílie Dilmy Rousseffové a soudnímu zabránění v kandidatuře bývalému populárnímu prezidentovi Louisi Ignacio Lulovi da Silva tedy vidíme novou variaci na pokus o převrat ve významné zemi Latinské Ameriky," má jasno o situaci ve Venezuele Jaromír Kohlíček. 

Jaromír Kohlíček
10. února 2019 - 08:15

"Země s největšími zásobami těžké ropy na světě je již řadu let ve hledáčku jestřábů z Washingtonu. Většina ropy se ze země exportuje právě do USA. V posledních desetiletích země nikdy nebyla soběstačná ani v potravinách, ani v lécích, ani ve spotřebním zboží," kontatoval v úvodu svého komentáře Jaromír Kohlíček, europoslanec a kandidát do Evropského parlamentu (KSČM – Česká levice společně!), který věnoval pozornost zemi, která je nýní středem zájmu  Venezuele.

" Hugo Chávez podnikl sice některé kroky ve směru odpoutání se od tragické závislosti na exportu ropy, ale tyto kroky nebyly úspěšné. Po úspěchu alfabetizační kampaně Misión Robinson a snaze zlepšit bytové podmínky obyvatel a programu rozvoje kultury chudinských čtvrtí – Barrio adentro se po nástupu krize a silném poklesu cen ropy po roce 2008 země není schopná vymanit z krize. Ne příliš šťastné kroky vlády navíc jdou na ruku protivládním silám," okomentoval současné dění za velkou louží a ještě na jižní polokouli europoslanec Kohlíček.

"Poslední vývoj v zemi zatím ukazuje »kavárenský« směr řešení. Šéf opozice neuzná výsledek posledních voleb prezidenta, a protože má podporu zahraničních »sponzorů«, tak se ukryje a sleduje, jak se tito jeho »patroni« snaží. V Limě se ve stylu Monroeovy doktríny (podle které je Latinská Amerika zadním dvorkem USA) shromáždění poslušní činitelé latinskoamerických zemí přihlásí k tezi o neuznaných volbách a nutnosti odstoupení Madura. Většina vedení států EU se postavila rovněž do zákrytu za »velkého bratra« a náš ministr zahraničních věcí ve vládě České republiky navrhl a prosadil stejnou nehoráznost. S grácií sobě vlastní prohlásil AB, že komunisti do této věci nemají co mluvit. Jediným překvapením je pro mne postoj Miloše  Zemana. Pozvání Guaidóa do České republiky – to je opravdu za hranicí možné tolerance," dodal Jaromír Kohlíček.

Chtěli jsme na Krymu vidět hrůzy, které líčí naše sdělovací prostředky

"Mimochodem – proti scénáři USA je Itálie, Kanada není také nijak nadšená a i odbory této země vyhlásily podporu Madurovi. Kuba i Rusko o podpoře prezidenta Madura nediskutují. Jejich podpora trvá. Po svržení prezidentky Brazílie Dilmy Rousseffové a soudnímu zabránění v kandidatuře bývalému populárnímu prezidentovi Louisi Ignacio Lulovi da Silva tedy vidíme novou variaci na pokus o převrat ve významné zemi Latinské Ameriky," má jasno Jaromír Kohlíček. "Armáda stojí za vedením země a další vývoj není jasný. Držím palce těžce zkoušenému lidu Venezuely," uzavřel svůj komentář Jaromír Kohlíček,  europoslanec a kandidát do Evropského parlamentu (KSČM – Česká levice společně!).

(ps, KSČM, Prvnizpravy.cz, foto: ps)