Svátek má: Iva

Politika

Velikost textu:

Procházková: Podle Jourové, vysílala ČT24 ověřitelnou lež, dezinformaci

Procházková: Podle Jourové, vysílala ČT24 ověřitelnou lež, dezinformaci

Veřejnoprávní Č24 progresivně předjímala výsledek slovenských voleb a bez ohledu na průběžně zveřejňovaná procenta umíněně vnucovala divákům volební odhad, že PS vede, ačkoliv po dlouhé hodiny bylo PS na třetím místě v žebříčku.

Lenka Procházková
2. října 2023 - 08:20

Trochu mi to evokovalo tvrzení hlasatelky BBC z 11. září 2001, že budova č. 7. Světového obchodního centra se také zhroutila, zatímco za ní v přímém přenosu ještě stála. Na rozdíl od zaměstnanců ČT nebyla hlasatelka BBC falešným prorokem, na vině byla režie, která nedokázala synchronizovat mluvené slovo s obrazem, píše na facebooku Lenka Procházková.V neděli jsem se od paní komisařky Jourové v rozhovoru pro ČT24 dověděla novou definici dezinformace: „Dezinformace je ověřitelná lež“.

Jinou definici dezinformace poskytl v loňském pořadu u Xavera Tomáš Zdechovský, když prohlásil: „Dezinformace je opak informace. Opak toho pravdivýho sdělení.“

Na dotaz udiveného Xavera: „Dezinformace je opak informace?“ ještě europoslanec Zdechovský upřesnil: „Je opak CÍLENÉ INFORMACE. OPAK CÍLENÉ PRAVDY.“


Z toho lze vyvodit, že cílená pravda ČT24, kterou ve volební noci několik hodin vystřelovala  na naše obrazovky, se míjela s realitou, což jsme při sledování procent jednotlivých stran vnímali jako rozkol, takže podle paní komisařky Jourové, vysílala veřejnoprávní televize ověřitelnou lež, čili dezinformaci. Ani heslo, které zavedl Niccolò Machiavelli, že účel světí prostředky, nemůže být polehčující okolností, protože účelu dosaženo nebylo.

Mimochodem, ten účel musel být podle  Machiavelliho cnostný a obecně prospěšný...

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
18%