Svátek má: Tibor

Politika

Velikost textu:

Senátorka v klobouku si kopla nejen do komunistů, ale do současné vlády

Senátorka v klobouku si kopla nejen do komunistů, ale do současné vlády

Nedávno, když přečetl předseda Senátu Jaroslav Kubera svůj projev na Terezínské tryzně, který trochu   zaktualizoval, tak mu komentátoři vyčetli, cože to říkal na posvátném místě o omezování svobody slova. Prý je nevhodné hovořit takto na pietním aktu. Něco jiného je ovšem, když mluví senátorka v klobouku. 

Senátorka Horská a poslankyně Šlechtová
24. června 2019 - 08:28

"Když místopředsedkyně Senátu Miluše Horská udělala to samé hned na úvod svého  projevu u příležitosti 70. výročí justiční vraždy představitele čs. zahraničního protifašistického odboje generála Heliodora Píky, nestalo se vůbec nic a také se nic nestane. Patří totiž do politického tábora, který se těší z tolerance mediálního mainstreamu," upozornila v komentáři Monika Hoření.

"Naši politici by měli vždy tehdy, když přijdou do styku s komunisty, myslet hlavně na jejich oběti z oněch dlouhých 40 let, jako na Miladu Horákovou nebo Heliodora Píku. Často ale spíše myslí na jejich dnešní nabubřelé pohrobky a na poslanecké hlasy, díky nimž může v naší zemi přežívat současná vláda," řekla senátorka, aby nakonec prohlásila ...

"Jak máme zejména naší mladé generaci vysvětlovat, že komunistický režim byl režimem zločinným, když dnes komunisté mají vládu v hrsti, když si diktují, co se má prosadit nebo schválit?"

"Politička zvolená na kandidátce KDU-ČSL a "nestraníků" nesmyslně hledá pojítka tam, kde nejsou, aby si kopla nejen do komunistů, ale také do současné vlády. Zřejmě její výrok nevadil ani poslankyni Šlechtové (ANO) stojící na stejné akci vedle ní. Tedy pokud paní Šlechtová patří ještě do vládní koalice," komentovala dál  celou událost novinářka."Historii nelze předělat, tu lze jedině poznávat a poučit se z ní. Proto skuteční antifašisté a humanisté musí přemýšlet o slovech, která na stejné akci před budovou Generálního štábu AČR v Praze vyslovil slovenský velvyslanec Peter Weiss. Je »šílenou křivdou«, když po společném vítězství nad fašismem »odbojáři vraždili odbojáře«. " uzavřela komentář novinářka   Monika Hoření.

(ps, Halonoviny.cz, Prvnizpravy.cz, foto: z přenosu ČT24)