Svátek má: Zdeněk

Politika

Velikost textu:

Štěpánek: V USA již sepisují nové Poučení z krizového vývoje

Štěpánek: V USA již sepisují nové Poučení z krizového vývoje

Část zdegenerovaného obyvatelstva Západu možná ještě novodobí totalitáři oblbnou, ale nás, kteří máme zkušenost z desetiletí života v nacistické a později komunistické totalitě, určitě ne, píše na facebooku Petr Štěpánek.

Petr Štěpánek
12. ledna 2021 - 04:20

Tohle řádění všech těch „Cukrberků“, „Amazonů“ a „Gůglů“, kteří na sociálních sítích různě cenzurují, až se z nich kouří jak z modrokošilatých svazáků na stavbách socialismu, případně nepohodlným osobám mažou celé profily, ba dokonce vypínají celé sítě a kdekoho „závadného“ vaporizují, není pro nás nic nového.


Nijak se to neliší od zákazu poslechu zahraničního rozhlasu pod trestem smrti, jak ho praktikovali Hitlerovi hrdlořezové, nebo od sítě komunistických rušiček, které měly zabránit tomu, aby se k nám náhodou nedostaly jakékoli „závadné“ informace, či indexace protisocialistických živlů, ve které si libovali i ti minulí totalitáři.


Vůbec už také nepochybuji o tom, že ve Spojených státech amerických ti nejuvědomělejší soudruzi již sepisují nové Poučení z krizového vývoje. Ostatně čistky už začaly. Opět nic nového pod sluncem.


Ale všeho do času. Jen se obávám, že až i tahle nová totalita za čas zase padne – a ono to nepochybně dříve či později opravdu praskne, protože Boží mlýny melou, sice pomalu, ale melou –, jen těžko to proběhne sametově jako kdysi u nás.

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)