Svátek má: Laura

Politika

Velikost textu:

Václave pozor! Na co upozornila Katka Valachová Václava Moravce?

Václave pozor! Na co upozornila Katka Valachová Václava Moravce?

Za výběr hostů druhou lednovou neděli nelze moderátora svých otázek Václava Moravce z ničeho kritizovat. V první hodině diskutoval s třemi ženami a ve druhé zase s třemi muži. Děvčata se nepoprala, ale přesto je tu záhada. Na co jedna politička upozornila moderátora slovy: Václave pozor!

Václave pozor
15. ledna 2019 - 08:20

Při oslovování redaktorů České televize křestními jmény ještě nedávno vévodil předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek. Jemu to procházelo až do doby, než si jednu redaktorku dovolil oslovit Světlano.

"Jaroslave, nebudeme se oslovovat křestními jmény," vyžádala si tehdy Světlana a bývalý sociální demokrat a nynější druhý nejvlivnější člen Ano Jaroslav už také neoslovuje redaktory křestními jmény.

Možná, že si mnozí pamatují, že  ještě v minulém století ostřílený řečník Miroslav Kalousek jednu redaktorku tehdejšího komentovaného pořadu, který se vysílal ve 21 hodin, ji oslovil  "paní Jano," načež mu pozdější europoslankyně a žena, která mimo jiné také vyvolala masové demontrace ve prospěch svobody slova v České televizi,  paní Jana vyčinila, kdože mu dovolil ji takhle oslovovat?

Svým oslovením "pane Soukupe" nebo "pane  Keblúšku" je proslulý prezident Miloš Zeman, který zase křestními jmény nešetří, když hovoří o některých politicích například o Vojtovi nebo o Ringovi a nakonec i o bývalém prezidentovi profesorovi Václavovi.


Nu a na co v neděli 13. ledna 2018 vlastně upozornila poslankyně Kateřina Valachová moderátora Václava Moravce v jeho pořadu plném otázek slovy: Václave, pozor! 

A není to vlastně jedno?

Důležité bylo, že se Kateřina, Olga a Alexandra v televizním pořadu nepopraly a na moderátora se každá, jak to nejlépe dovedla, usmívala.  

(ps, Otázky Václava Moravce, Prvnizpravy.cz, foto: z TV)