Svátek má: Norbert

Politika

Velikost textu:

Víme, že každý migrant, který zůstane v Jordánsku, nejde do Evropy?

Víme, že každý migrant, který zůstane v Jordánsku, nejde do Evropy?

„Chudé Jordánsko, jako tažný kůň, nese trpělivě jednu z největších migračních zátěží (z 10 mil.obyvatel je nejméně 2,5 mil.migrantů) a pro nás je nejdůležitějším spojencem, protože každý migrant, který zůstane v Jordánsku, nejde do Evropy," napsal poslanec Jiří Kobza na svém facebookovém profilu.

Jiří Kobza s předsedou jordánského parlamentu, panem Atefem Tarawnehem
22. září 2019 - 08:22

Navštívil jsem pracovně Jordánsko. Přívětivou a stabilní zemi, plnou historických památek, kde jsem před lety pracoval jako geolog, nyní sužují okolní války přílivem uprchlíků i migrantů. Na přírodní i zemědělské zdroje chudé Jordánsko, jako tažný kůň, nese trpělivě jednu z největších migračních zátěží (z 10 mil.obyvatel je nejméně 2,5 mil.migrantů) a pro nás je nejdůležitějším spojencem, protože každý migrant, který zůstane v Jordánsku, nejde do Evropy. Jordánci si opravdu zaslouží naši podporu a jejich krásná a zajímavá země (snad poslední stabilní v oblati) stojí za návštěvu," napsal Jiří Kobza.

Na fotografii jsem na jednání s předsedou jord. parlamentu, panem Atefem Tarawnehem. Dále jsem jednal i s předsedou jordánského senátu, panem Faisalem Fayezem,který byl nedávno hostem v Praze a dalšími funkcionáři jordánského parlamentu v rámci meziparlamentní česko-jordánské skupiny přátel, které jsem na české straně předsedou," dodal poslanec Kobza.Dost poslední dobou také investovali do turistického ruchu. Hotely a služby daleko lepší než v Egyptě, Tunisku nebo Turecku. Luxusní pláže a servis, ještě to není tak "profláklá destinace" zasažená hromadnou turistikou. Pokud dokážou nadále zajistit bezpečnost turistů jako doposud, tak tam bude světlá budoucnost pro evropské klienty toužících po rekreaci v Orientu," komentoval zprávu jeden z čtenářů.

Mně se libilo, že se jordánský král Husajn jel osobně omluvit izraelské rodině, které při náletu nechtěně zabili jordanští piloti dítě. To o něčem svědčí," napsala zase do komentářové rubriky jedna čtenářka.

(ps, facebookový profil Jiřího Kobzy, Prvnizpravy.cz, foto: facebookový profil Jiřího Kobzy)