Svátek má: Rostislav

Politika

Velikost textu:

Víte na jaké mítinky máte chodit? No přece na ty lidové, ale jak je poznat?

Víte na jaké mítinky máte chodit? No přece na ty lidové, ale jak je poznat?

<< GLOSA >> Nejen v poslední době na Slovensku, ale i u nás dochází k organizovaným, ale i neorganizovaným shromážděním, a jak je rozlišíme mezi sebou , přinášíme v nedělní glose.

Ilustrační foto
11. března 2018 - 09:46

První znak lidového majdanu jsou přenosné toalety. Pokud uvidíte, že tam jsou, je to stoprocentně lidový Majdan. Jak to? Babky přinesou občerstvení, dědečkové přivezou biozáchody. Aby bylo kam jít, po tom občerstvení..

Druhý znak lidového majdanu je pódium. Pokud uvidíte pódium, na kterém vystupují umělci, znamená to, že jde o Majdan lidový. Protože lid vždy s sebou bere pódium pro umělce. A pokud na majdanu pódium není, je jasné, že mítink byl zaplacen Kremlem.

Třetí znak lidového majdanu jsou američtí senátoři, europoslanci, či jiní vzácní hosté z ciziny. Pokud přiletěli takoví vzácní hosté, jde o Majdan lidový. Na akce placené Kremlem američtí senátoři nechodí. Pak už je to tutovka.


Čtvrtý znak lidového majdanu je, že trvá několik týdnů, ba až měsíců. Je to proto, že lidem netřeba chodit do práce, když místo toho mohou jíst pirožky, žít ve stanech a chodit na biotoalety. A také mohou pozorovat umělce nebo americké senátory a europoslance. Přesně tak se chová normální lid. To jen teroristé placeni Kremlem musí jít v pondělí do práce, aby přišli na mítink až další neděli.

A konečně pátý, celkem jednoznačný znak lidového majdanu je, že vás na něj pozve soukromá televize a soukromá média. Pak už je to zcela určitě lidový Majdan. Lidovější už ani být nemůže. A pokud žádné televizní kanály nevysílají pozvánky, znamená to, že jde o mítink placených agentů. To jen oni jednají tak tajně, že po sobě nezanechávají žádné stopy.

Už je vám jasné, jak mítinky rozlišíte a na jaké máte chodit?

(rp,prvnizpravy.cz,hlavnespravy,foto:arch.)