Svátek má: Kamil

Politika

Velikost textu:

Výzva Klause juniora k omluvě od divného lidovce rozepsala 1500 lidí

Výzva Klause juniora k omluvě od divného lidovce rozepsala 1500 lidí

„Pane europoslanče Zdechovský, omluvte se za svá slova, když hnutí Trikolóra označujete jako kolaborantské," vyzval na facebookovém profilu poslanec Klaus europoslance Zdechovského.

Poslanec Václav Klaus junior při přednášce v březnu 2019
22. května 2020 - 08:25

„Ve vašich očích jsme se „provinili“ tím, že nechceme 30 let po revoluci obnovovat staré války a bourat pomník osvoboditele Osvětimi, nebo že nevidíme jako hlavní cíl české zahraniční politiky „to nandat Rusákům“. Chceme mít přátelské vztahy pokud možno se všemi zeměmi světa a hájit zájmy českého státu a českých občanů. To není kolaborantství, pouze jiný názor," má jasno poslanec Klaus.

„Slova o kolaboraci navíc z Vašich úst znějí poněkud směšně. Já nikdy nebyl na ruské ambasádě, žádný Rus nám nedaroval ani korunu a nevystoupil jsem na žádné akci organizované ruským státem nebo na něj navázaných organizací," konstatoval bývalý pedagog.

„Naopak Vy, Vaše strana a představitelé KDU-ČSL, vystupují na akcích pořádaných nadací Konrad-Adenauer-Stiftung. Tato politická nadace na svém webu uvádí např. že jejím úkolem je „přispívat k tomu, aby Německo dostálo své rostoucí odpovědnosti ve světě“ a je financována z německého státního rozpočtu," napsal Václav Klaus junior.

Vy osobně jste v minulosti měl problém, když Vás premiér Babiš označil za vlastizrádce. Proto by se po Vaší zkušenosti dalo očekávat, že se podobných ataků zdržíte," píše se v Klausově komentáři.

„Bystrý čtenář jistě vypozoruje, kde je pravda. Zda u poslance majícího trošku jiný názor na českou zahraniční politiku, nebo u europoslance vystupujícího na akcích financovaných politickými nadacemi cizích států?" uzavřel svůj komentář Václav Klaus mladší.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz, facebook Václava Klause mladšího, foto: ps)