Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

Adventní čas se blíží, zámecký park v Jičíně opět prosvítí 3D dekory

Adventní čas se blíží, zámecký park v Jičíně opět prosvítí 3D dekory

Rada města schválila návrh adventního programu v Jičíně, včetně financování ve výši 320 tisíc na dokoupení potřebných komponentů osvětlení a pronájem 3D dekorů a ve výši 92 tisíc na programovou část.

Jičín
9. listopadu 2019 - 08:00

Svítící figury a ozdoby s vánočními motivy se opět vrací do Jičína. Těšit se na ně můžeme opět na tradičních místech v centru města, obzvláště v zámeckém parku. Stejně jako v minulých letech si město Jičín 3D dekory pronajme, aby byly v co nejlepší kvalitě. Dokoupí se pouze nezbytné elektrokomponenty (LED kabely, prodlužovací kabely) a také tradiční vánoční ozdoby (koule).

Co se týká programové části, tradičně první adventní akcí je samozřejmě rozsvícení vánočního stromku. Nebude chybět ani letos – v neděli 1. prosince na 15. hodinu zamiřte na Valdštejnovo náměstí. Během toho víkendu se také uskuteční již tradiční Vánoce na bráně.

Děti se letos mohou těšit na adventní čtení pohádek Pod Věží. Uskuteční se po celý advent od 2. do 23. prosince od 16 do 17 hodin – tedy každý den. Pořadatelem bude paní Daniela Wehrenbergová. Rada města také podpořila konání předvánočního prodeje gastronomických výrobků, které uspořádají pan Jan Ent a paní Iva Majdanová. Požádali o termíny pořádání buď 14., nebo 21. prosince s tím, že o tomto ještě bude rozhodnuto. Stánky a doprovodná hudební produkce včetně zpívání budou na Žižkově náměstí.  


V zámeckém parku se bude konat Advent v parku, a to během druhého, třetího a čtvrtého předvánočního víkendu. Návštěvníci si vždy od 16 do 18 hodin užijí vystoupení kapel a sborů.  Také Mikuláš se připravuje do akce. Dne 5. prosince se uskuteční setkání Mikulášů v parku, kteří budou nadělovat dětem a složí slib. Prezentovat se zde bude také psí útulek pod Zebínem a v plánu je i koncert, světelná show a prodej rukodělných výrobků.   

Ve Valdštejnské lodžii se uskuteční tradičně velmi pestrá akce, známá jako Divovánoce. Letos bude v termínu 7. a 8. prosince. Zapojí se do ní polští účastníci v rámci projektu „Zveme ke společnému stolu“, tudíž zde ochutnáme české a polské vánoční pokrmy. Na Štědrý den bude koňské spřežení rozvážet betlémské světlo na osmi zastaveních ve městě.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Jan Jireš, tiskový mluvčí Městského úřadu Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)