Svátek má: Štěpánka

Regiony

Velikost textu:

Americké soudnictví pohřbilo „ruské volební zásahy“

Americké soudnictví pohřbilo „ruské volební zásahy“

Zatímco celý svět zírá na koronavirus, ministerstvo spravedlnosti USA využilo této situace a zrušilo obvinění , že Rusko zmanipulovalo volby 2016 a obvinění proti údajné ruské „troll farmě“ Research Agency.

Robert Mueller, šéf vyšetřovací komise
21. března 2020 - 11:22

Připomínám, že tato obvinění byla jádrem celého Muellerova vyšetřování, které mělo prokázat ruské zasahování, a přesto nebyl poskytnut žádný důkaz o tom, že by Rusové spáchali zločiny, ze kterých byli obviněni, píše von Freeman na blogu Schall und Rauch.

Muellerův tým nikdy nečekal, že se Rusové budou bránit u soudu, a proto musel být předložen důkaz, takže nečekaný případ, který americká média a Trumpovi odpůrci využívali tři roky, je nyní uzavřen.

Jaká obrovská ztráta času a peněz na hledání ruských zásahů, kvůli špinavým stranicko-politickým manévrům a proto, že demo-krysy a celý gang fanoušků Hillary se nedokázali vyrovnat se ztrátou voleb a Trumpovým vítězstvím, proto hledali viníka, proto Rusko a Putin by měl být za všechno vinen, pokračuje von Freeman.

Muellerovo vyšetřování stálo jen 32 milionů dolarů!

Souhrnně rekapituluji, americké ministerstvo spravedlnosti náhle ukončilo své trestní řízení proti společnosti ovládané údajným spojencem ruského prezidenta Vladimíra Putina, který údajně financoval ovlivňování  do volební kampaně  v roce 2016.Jen několik týdnů před zahájením soudního řízení americké ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že v osmi případech ruší obvinění proti Concord Management and Consulting, společnosti vlastněné Jevgenijem Prigozinem.

Concord, který údajně financuje trollskou továrnu  Research Agency se sídlem v Petrohradě, byl součástí obžaloby proti 13 ruským jednotlivcům a třem společnostem - jedním z klíčových zjištění 22měsíčního vyšetřování ruského volebního zásahu zvláštním poradcem Robertem Muellerem od roku 2016.

Agentura pro internetový výzkum obviněná Muellerem údajně aktivně čerpala dezinformace, memy a falešné zprávy do sociálních médií prostřednictvím falešných zpráv, které ovlivnily americké voliče a změnili volby ve prospěch Donalda Trumpa před čtyřmi lety.

„Rusové vynaložili na sociální média jen několik tisíc dolarů. Měli bychom uvěřit, že tato směšná částka motivovala americké voliče proti Hillary a za Trumpa !!!,“ zdůrazňuje von Freeman a pokračuje.

„Nezapomeňte, že kandidát na post nominanta Demokratické strany  do prezidentských voleb Michael Bloomberg nebyl v předběžném kole pro rok 2020 schopen získat jediný stát, přestože promarnil neuvěřitelných 500 milionů dolarů na reklamu.

Bloomberg utratil půl miliardy a nedokázal ovlivnit voliče v jeho prospěch. Ano, získal  jen šest delegátů z téměř 4.000, konkrétně z amerického státu Samoa, malého souostroví v Tichomoří. Opravdu trapné !!!

To byl pravděpodobně nejdražší bankrot v americké historii, protože penězi není tak snadné koupit podporu !!!


Americké ministerstvo spravedlnosti uvedlo, že nedávné změny pravidel týkajících se důkazů založených na zpravodajských informacích USA ztěžovaly postup v tomto případě.  Podobně je i IRA mimo dosah amerického práva.

To, co Muellerův tým nikdy nečekal, že Rusové vše napadnou a požádají  o důkazy. Ministerstvo spravedlnosti se poté stáhlo na dva roky a krátce před soudem případ ukončilo, přičemž uvedlo jako důvod „národní bezpečnost“.


Dobrá příležitost tiše a tajně pohřbít tyto události, protože v titulcích dominují zprávy o pandemii koronavirem a americká veřejnost je zaneprázdněna.

Rogozin oznámil, že bude nyní sám útočit a slíbil, že podá žalobu na americkou vládu o 50 miliard dolarů za to, že byl „neoprávněně pronásledován“ a utrpěla vážné škody jeho pověst. Takový případ bude bezpochyby jednoduše soudem zamítnut.

(rp,prvnizpravy.cz,schallundrauch,foto:arch.)