Svátek má: Stanislava

Regiony

Velikost textu:

Během akce Ukliďme Česko budou přistaveny velkoobjemové kontejnery

Během akce Ukliďme Česko budou přistaveny velkoobjemové kontejnery

Rada města  schválila umístění velkoobjemových kontejnerů na odpad dne 1. dubna, kdy se v Jičíně bude konat akce Ukliďme Česko.

Jičín
5. února 2023 - 08:00

Město tím chce obyvatelům dát opět možnost zbavit se rozměrného odpadu. Nutno však připomenout, že po celý rok je obyvatelům k dispozici sběrný dvůr v Konecchlumského ulici, spadající pod příspěvkovou organizaci Technické služby města Jičína.

Poplatek za skládkování vlastního odpadu je dán zákonem

Do kontejnerů nepatří nebezpečný odpad, elektrozařízení, pneumatiky, papír, plasty, sklo nebo textil. Nebezpečný odpad je třeba předávat ve sběrném dvoře, staré pneumatiky lze odevzdávat v místech zpětného odběru, což jsou zpravidla pneuservisy a prodejny pneumatik, a pro ostatní zmíněné jsou celoročně k dispozici specializované nádoby, neboť tyto druhy odpadu se v Jičíně separují.

V sobotu 1.dubna opět uklidíme Česko

Celkem bude 1. dubna rozmístěno na devět kontejnerů. Budou v těchto lokalitách: Lidické náměstí, ul. Přátelství (výměník u bunkru), náměstí Václava Čtvrtka (tj. sídliště Husova), v lokalitě Čeřovka, v Soudné, v Robousích u kravína, v Popovicích u autobusové zastávky, v Sedličkách u vlakové stanice a v ulici Na Tobolce.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%