Svátek má: Světlana

Regiony

Velikost textu:

Bezdomovkyně napadla před budovou vlakového nádraží mladou dívku

Bezdomovkyně napadla před budovou vlakového nádraží mladou dívku

Před budovou vlakového nádraží napadla opilá žena nezletilou dívku. Nejdříve na ni křičela, fotila si ji na mobilní telefon, nepravdivě ji obvinila z krádeže tašky a za bundu ji vláčela do nedaleké prodejny.

Ilustrační foto
8. dubna 2018 - 08:00

Stále nesrozumitelně křičela, s dívkou smýkala po zemi a dožadovala se přivolání policie. Přestože se prodavačky snažily dívku chránit, nepodařilo se jim ji vytrhnout z rukou. To se podařilo až pracovníkovi ostrahy. V tu chvíli žena utekla pryč.

Zaměstnanci marketu na místo přivolali městskou policii a rozrušenou dívku posadili v zázemí prodejny. Vyrozuměli její matku a vysvětlili jí, co se stalo. Strážníci dle popisu zjistili, že útočnicí je cizinka, která se zdržuje mezi hradeckými bezdomovci. Její popis předali ostatním hlídkám a zároveň kontaktovali Policii ČR.

V sobotu řešili hasiči devět požárů travních a lesních porostů

Jedna z hlídek městské policie spatřila bezdomovkyni odpovídající popisu na Riegrově náměstí. Protože u sebe neměla žádné doklady, ověřovala její totožnost Policie ČR. Při lustraci se ukázaly nesrovnalosti, které bude řešit Cizinecké oddělení PČR a zahájí s ní řízení o vyhoštění. Na místo se dostavila matka napadené dívky, které strážníci předali dceru do péče. Poučili ji, že událost bude předána k řešení správnímu orgánu města, kde také mohou uplatnit nárok na způsobenou škodu. Opilá útočnice byla převezena na záchytku.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.


(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mp)