Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

Bílá věž vstupuje do páté sezóny od rekonstrukce

Bílá věž vstupuje do páté sezóny od rekonstrukce

Bílá věž je připravena na novou turistickou sezónu. Poslední dubnový den bude spuštěn nový prohlídkový program, tentokrát zaměřený především na děti.

Bílá věž
24. dubna 2019 - 08:00

Bílá věž pohádková, pod tímto názvem vstupuje královéhradecká dominanta do páté sezóny od rekonstrukce, ve které už brzy přivítá svého 150 000. návštěvníka. Tak jako předchozí prohlídkové programy, i ten pohádkový bude interaktivní a jistě zaujme nejen ty nejmladší. Společníkem při výstupu na ochoz bude každou středu a neděli až do konce září.

„Bílá věž je za denního světla vyhledávaným místem a její návštěva příjemným zážitkem. Když však šero začne kolem věže malovat stíny a pak nad ní převezme vládu tma, začnou se tu dít všelijaké věci. Letošní sezónní prohlídka proto nechává ožít pověsti spojené s Bílou věží, které si vyprávěly a vyprávějí generace Hradečáků. Legendární věžník, který tu choval kozu, bájný poklad, ukrytý v útrobách věže a další zkazky, které se neztratily pod nánosem staletí, tak ožijí v nové multimediální prohlídce. Společně s nimi se na Bílou věž vrátí strašidla - třeba polednice, která prý shazovala děti z ochozu. Ožije také pověst o kavce, prstenu a neštěstí jedné služky. Pojďme se bát - ale jen tak trochu, a zároveň se i něco dozvědět,“ říká Michal Šeba, jeden z autorů prohlídkového programu.

Novinkou jsou Komentované prohlídky s pohádkovou bytostí. Ta dětem představí nejen Bílou věž, ale i postavy a pověsti s ní spojené. První prohlídka se uskuteční 30. dubna od 16 hodin a průvodkyní bude polednice. Další pohádkové prohlídky budou jednou měsíčně o vybraných nedělích vždy od 14 hodin.

Na 7. června od 17 hodin je pak připravena Výroční komentovaná prohlídka. V tento den tomu bude 445 let od položení základního kamene zvonice a strážní věže - budoucí Bílé věže.Vstupenky na všechny prohlídky jsou už nyní k zakoupení v síti HKpoint.cz a v hradeckých infocentrech. Mimo uvedené termíny lze pro skupiny a dětské kolektivy objednat pohádkové a klasické prohlídky na recepci Bílé věže nebo na telefonu.

„V nabídce zůstávají i prohlídkové programy o historii města a věže a na multimediální monitory se vrátí i program věnovaný tradici českého loutkářství. Těšit se lze i na zvonění na zvon Augustin, Svítání na Bílé věži, ale i na stále populárnější noční výstupy.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Ing. Petr Vinklář, tiskový mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:mmhk)