Svátek má: Libor

Regiony

Velikost textu:

Budoucí prvňáky čekají zápisy do základních škol

Budoucí prvňáky čekají zápisy do základních škol

Hradcem Králové zřizované základní školy očekávají v pátek 12.dubna od 14 do 18 hodin a v sobotu 13.dubna od 9 do 11 hodin budoucí prvňáčky.

Ilustrační foto
8. dubna 2019 - 08:00

Letos jich k zápisu dorazí kolem tisícovky. Svou budoucí školu si již mohly děti nanečisto vyzkoušet u příležitosti dnů otevřených dveří.

„Pro školní rok 2019/2020 evidujeme 920 dětí s trvalým pobytem na území města Hradce Králové, které v období od 1. 9. 2018 do 31. 8. 2019 dovrší 6 let. Předpokládáme, že počet dětí, které se dostaví k zápisu do 1. tříd ZŠ bude vyšší. K povinnému předškolnímu vzdělávání v našich mateřských školách je přihlášeno celkem 1038 dětí, z toho 165 s odkladem školní docházky," říká Zbyněk Bárta vedoucí odboru školství a volnočasových aktivit magistrátu.

V loňském školním roce zapsaly základní školy zřizované statutárním městem Hradec Králové 1080 budoucích prvňáčků. Celkem 918 dětí přišlo k zápisu poprvé a 162 dětí po odkladu školní docházky. V září 2018 jich k povinnému vzdělávání do základních škol zřizovaných městem nastoupilo 872.

Přijímání dětí do prvních tříd se bude řídit stejnými pravidly jako v předchozích letech. Postupovat se bude podle kritérií, na kterých se shodli ředitelé škol.

„Přihlíží se ke spádovosti podle místa trvalého bydliště, dále ke skutečnosti, zda se vzdělává ve škole sourozenec nebo zda dítě navštěvovalo mateřskou školu, která je součástí školy základní,“ vysvětluje náměstek primátora Martin Hanousek. Zákonný zástupce dítěte u zápisu předloží občanský průkaz a rodný list dítěte, včetně jeho zdravotního průkazu.Celková kapacita základních škol zřizovaných statutárním městem Hradec Králové je dostatečná, činí  9335 míst - pro žáky 1. ročníku mají základní školy přibližně 1045 míst.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Michal Komárek za Magistrát města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)