Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Budoucí učitele město podpoří téměř půl milionem korun

Budoucí učitele město podpoří téměř půl milionem korun

Osmačtyřicet tisíc korun dostanou od února začínající učitelé, kteří se rozhodnou vyučovat v některé ze základních škol v Hradci Králové.

Magistrát města Hradec Králové
2. prosince 2023 - 08:00

Počítá s tím bezmála půlmilionový dotační program, díky němuž chce město lákat do svých škol budoucí učitele. Ti se v jeho rámci musí zavázat, že po dokončení studia budou v některé z hradeckých škol působit další čtyři roky. Dotaci v celkové výši 480 tisíc korun již schválili hradečtí radní.

„Chceme tímto způsobem pomoci zajistit pro hradecké školy dostatečný počet učitelů. Získat aprobované pedagogy především pro některé předměty je v současné době velice komplikované. Navíc je problém kantory ve školách udržet. Právě tento krok by měl pomoci učitelské sbory stabilizovat tam, kde jsou nejkřehčí,“ říká primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová.O dotace mohou žádat studenti posledního ročníku magisterského nebo navazujícího magisterského studia v akreditovaném studijním programu zaměřeném na přípravu učitelů základní školy, kteří již absolvovali praxi v některé ze základních škol zřizovaných Hradcem. Výše dotace pro jednotlivce je 48 tisíc korun. Na dotační program je v rozpočtu vyčleněno 480 tisíc korun, peníze budou vybraným žadatelům vypláceny během února 2024. Žádosti bude možné podávat od 20. do 31. ledna 2024.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Mgr. Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mmhk)Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
42%
Ne
transparent.gif transparent.gif
30%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
28%