Svátek má: Ingrid

Regiony

Velikost textu:

Bydliště jako sklad zbraní. Pro muže si došla zásahová jednotka

Bydliště jako sklad zbraní. Pro muže si došla zásahová jednotka

28.listopadu v podvečerních hodinách přijali policisté na lince 158  oznámení o možné střelbě na jeden dům v Nechanicích.

Zbraně
5. prosince 2021 - 08:00

Ke střelbě mělo dojít ve večerních hodinách, kdy oznamovatel uslyšel zvuk sypajícího skla. Po obhlídce domu zjistil, že má v jednom pokoji v horním patře prostřelené okno a žaluzii. Pod oknem nalezl střelu. Naštěstí se nikomu nic nestalo, celá rodina byla v tu dobu v přízemí.

Policisté případ zadokumentovali a okamžitě začali po střelci pátrat. Šetřením si vytipovali možného podezřelého muže bydlícího v sousedství. Jelikož měli důvodnou obavu, že bude ozbrojený a tudíž nebezpečný, byla k jeho zadržení nasazena zásahová jednotka. Muže zadržela a odchytla i jeho agresivního psa, kterého předala strážníkům městské policie k dočasnému umístění do útulku.

Třiadvacetiletý muž byl následně obviněn z trestných činů nedovolené ozbrojování a poškození cizí věci, k čemuž se doznal a za což mu hrozí až dvouleté vězení.

Ověřujte si volající a neplňte bezhlavě jejich pokyny!

Policisté při domovní prohlídce zajistili 17 různých zbraní, přes 2300 nábojů různých ráží, 16 prázdných zásobníků, 2 plastové láhve se střelným prachem, průkazy zbraní a zbrojní průkazy. Jedna zbraň - samonabíjecí pistole, z které se mělo naposledy střílet, byla předána ke znaleckému zkoumání. Z evidencí policisté zjistili, že zbraně a průkazy patří jeho otci, s kterým sdílí společnou domácnost.. Sedmačtyřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání dvou přestupků - řádně nezajistil své zbraně proti krádeži a umožnil manipulaci se zbraněmi osobě, která nemá zbrojní průkaz.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Iva Kormošová, tisková mluvčí KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:pčr)