Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Čerti a Mikuláš se objeví v aquacentru, v trolejbusu i na Bílé věži

Čerti a Mikuláš se objeví v aquacentru, v trolejbusu i na Bílé věži

Kdo chce letos v Hradci Králové potkat Mikuláše, čerta a anděla, může vyrazit hned na několik míst.

Hradec Králové
30. listopadu 2017 - 08:00

Čertovskou nadílku slibuje aquacentrum, do ulic vyrazí tradiční mikulášský trolejbus, Mikuláš s čertem a andělem se zaručeně objeví i na Bílé věži, kolem dětské železnice a na dalších místech. A pozor! Čerti a Mikuláš chodí nejen 5. prosince, ale už i nějaký ten den napřed.

Mikuláš na dětské železnici

Mikuláš se blíží, čerti se rojí v parku. Tak se jmenuje další akce dětské železnice v parku na náměstí 5. května u Novákových garáží. Personál bude vypravovat v sobotu 2. prosince od 15.30 do 17.30 hodin jízdy mašinky ve stylových kostýmech, děti se přitom mohou těšit na drobné dárečky. Provozovatelé budou rádi, pokud i návštěvníci přijdou v kostýmech Mikulášů, čertů nebo andělů.

Aquacentrum dostanou na povel čerti

Aquacentrum městských lázní obsadí v neděli 3. prosince čerti. Od 14 do 17 hodin se zde bude konat čertovská nadílka s plněním zábavných úkolů.

„Každý dětský návštěvník dostane při vstupu čertovský průkaz a může se hned pustit do všemožných čertovin, jako jsou házení na pekelné cíle, přikládání pod kotel, nošení uhlí nebo hašení ohňů. Čerty budou děti moci i kreslit a modelovat a ani tím to neskončí. Nakonec totiž děti čeká detektivní práce při hledání ztraceného Luciferova pokladu. Když se jim povede získat dostatek bodů do svého čertovského průkazu, tak se budou moci upsat do Pekelné knihy hříchů a čeká je po čertech sladká odměna,“ uvedla ředitelka správy nemovitostí Jaroslava Bernhardová.

V relaxačním bazénu s vlnobitím budou také v průběhu celého čertovského odpoledne probíhat zábavné taneční cvičení a další hry, jako jsou lovení dušiček nebo skok do pekla. Čerti navíc nebudou jediné pohádkové bytosti v aquacentru. Zastoupení bude mít i strana dobra v podobě anděla. A možná přijde i Mikuláš...


Setkání s čertem a Mikulášem na nábřeží

Tradiční setkání s čertem a Mikulášem spojené s nadílkou pro děti je připraveno v pondělí 4. prosince od 16 do 18 hodin na prostranství před domem čp. 293 na Tylově nábřeží. Každé dítě dostane perníček, pro dospělé pořadatelé připravili svařené víno.

Mikulášský trolejbus vyjede posedmadvacáté

Do ulic města se 5. prosince vydá na čtyřiadvacetikilometrový okruh tradiční mikulášský trolejbus dopravního podniku. Malé pasažéry čeká jízda s trojicí čertů, dvěma Mikuláši a chybět nebude ani anděl. Za písničku nebo básničku děti dostanou sladkou oděnu, za celoroční zlobení si od čertů mohou vysloužit černé znamínko na tvář nebo zápis do knihy hříchů.

Trolejbus se na svoji cestu vydá v 15.05 hodin od zastávky Alessandria, dále pak pojede Komenského ulicí k zimnímu stadionu a pokračuje na Nový Hradec Králové, kde ho mohou zájemci očekávat v 15.40 hodin. Na další cestu se vydá v 16.07 po trase linky č. 2 až na terminál hromadné dopravy, kde budou čerti řádit zhruba od 16.44 až do 17.10 hodin, kdy se vypraví po trase linky č. 7 do Malšovic. V 18 hodin zavelí řidič Mikuláš k odjezdu na poslední etapu zpět po trase linky č. 7 až ke staré nemocnici, dále na zastávku průmyslová škola a poslední zastávkou letošní mikulášské jízdy bude opět Alessandria. Jízda pro děti i jejich doprovod je zdarma. Podrobný jízdní řád bude vyvěšen na zastávkách MHD a na internetových stránkách dopravního podniku.

Mikuláš, anděl a čert na Bílé věži

Odpoledne v úterý 5. prosince od 14 do 19 hodin opět navštíví Bílou věž Mikuláš, anděl a čert. Čerti budou dělat neplechu, proto bude dobré mít připravenou básničku. Mikuláš a anděl budou mít pro děti připravenou sladkou odměnu. Poslední prohlídka se uskuteční 60 minut před zavírací dobou.  Akce probíhá v rámci běžné prohlídky věže.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Petr Vinklář, tiskový mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mmhk)