Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

ČEZ rozsvítí vánoční stromy po celé zemi

ČEZ rozsvítí vánoční stromy po celé zemi

Slavnostní rozsvícení adventních vánočních stromů patří v českých i moravských městech k nejoblíbenějším společenským setkáním.

Slavnostní rozsvícení vánočních stromů
27. listopadu 2018 - 08:00

Stovky stromečků na náměstích se letos rozzáří díky podpoře Skupiny ČEZ. I na východě Čech pomůžeme rozsvítit stromečky ve více jak 20 městech a obcích. Obce z nejbližšího okolí elektráren ČEZ letos mohou zahájení adventu pro své občany pojmout velkoryseji. Stovky z nich totiž Skupina ČEZ podpořila v organizaci slavnostního rozsvícení vánočního stromku.

„Nejrůznější akce podporující společenský život v obcích, kde podnikáme, pomáháme uvést k životu v rámci naší strategie udržitelného rozvoje po celý rok. Adventní setkání u vánočního stromku, kde si sousedé mohou užít slavnostní atmosféru, pobavit se, popřát si hezké svátky, do této koncepce přirozeně zapadá. Rozsvícením vánočních stromů na venkově i ve městech chceme nejen pokračovat ve snaze být dobrým sousedem, ale zároveň poděkovat všem zákazníkům, kteří nám zachovávají přízeň“, uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Detailní informace o tom, kde proběhnou rozsvícení stromků, jsou na webové stránce www.cez.cz/vanoce.

Hradec Králové tradičně ozdobí tři vánoční stromy

Vánoční viedomapping – největší svítící stromky v ČR. Na nevšední adventní podívanou se mohou těšit lidé i na méně obvyklých místech, a to u našich elektráren. Pozorovat postupně se rozsvěcující vánoční strom bude možné v blízkosti jaderné elektrárny Temelín a Dukovany a uhelné elektrárny Mělník, Ledvice a Prunéřov. Prostřednictvím videomappingu budou na chladicích věžích k vidění 1. a 2. prosince od 17 do 06 hodin suverénně největší vánoční stromky – kolem 100 metrů na výšku.

Půjde tak o největší videomapping, který byl v české krajině dosud promítán. V červnu 2018 jsme si videomapping vyzkoušeli v Temelíně, kdy se po jihočeské krajině z chladicích věží rozhlížely oči od výtvarníka a zakladatele kapely Tata Bojs Milana Caise.

Soutěž pro zákazníky. Pro stávající zákazníky ČEZ z řad domácností odstartuje 1. prosince 2018 na facebookovém profilu Skupina ČEZ vánoční soutěž o rok energie zdarma.  O vítězích rozhodnou nejoriginálnější fotky u vánočního stromu na veřejném prostranství s kreativně ztvárněným nápisem #VánočníEnergieodČEZ.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Mgr. Šárka Beránková, regionální manažer komunikace a tiskový mluvčí ČEZ, a. s. Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:čez.p.šuleř)