Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Chráněné dílny představily své výrobky na vánočních trzích

Chráněné dílny představily své výrobky na vánočních trzích

Po roce se opět konají oblíbené vánoční trhy. Výrobky chráněných dílen jsou rok od roku oblíbenějším dárkem pod stromeček.

Vánoční trhy
5. prosince 2017 - 08:00

Své o tom ví zaměstnanci Skupiny ČEZ, kteří v hradecké centrále nakupovali v pondělí 4. prosince hned od pěti chráněných dílen. Výdělek dílen z prodeje ručně vytvořených vánočních ozdob, věnečků, hraček, vánoční dekorace a mnoha dalších úžasných drobnůstek dosáhl v Hradci Králové  9 634  korun.

Hradecká chráněná dílna Daneta přivezla dekorativní textilní výrobky v podobě vonných věnců a bylinkových polštářků, tašek  a drobností, hodící se právě na vánoční stůl. Celkem si vydělala 3 300  Kč.

Kuchyňské sety, látkové tašky, relaxační polštáře plněné pohankou, látkové hračky či ručně vyrobené ozdoby a  dekorace na stůl, tak to všechno si zaměstnanci mohli koupit od pardubické dílny CEDR. Ta si za celý den vydělala 3 500 Kč.

Polštářky, bytový textil a dekorativní keramiku nabízela chráněná dílna Život bez bariér z Nové Paky, pro své klienty si odvezla 800 Kč.

Chráněná dílna LÉTHÓ přivezla desky, prostírání, papírové obaly a na prodeji vydělala 1 439 Kč a pardubické Svítání si za své dekorativní drobnost odvezlo 595 korun.


Celá akce má mezi hradeckými zaměstnanci velký ohlas. Oba stánky byly doslova obsypány lidmi po celý čas prodeje. O nákupy tradičních výrobků přímo od zdravotně postižených klientů chráněných dílen je mezi energetiky rok od roku větší zájem. Navíc někteří už kalkulují s trhy jako se zdrojem vánočních dárků.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Šárka Beránková, mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy  Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:čez)