Svátek má: Emanuel

Regiony

Velikost textu:

Cizinec fyzicky napadl svého krajana, který na zranění zemřel

Cizinec fyzicky napadl svého krajana, který na zranění zemřel

Obviněný se k fyzickému konfliktu přiznal. Za uvedené jednání hrozí obviněnému trest odnětí svobody od 5 do 10 let.

Ilustrační foto
10. srpna 2018 - 08:00

Dne 7. srpna 2018 před 20. hodinou přijali policisté na tísňovou linku informaci o úmrtí 23 letého muže (cizinec) v bytě jednoho domu v Hronově. Na místo se ihned dostavili policisté z obvodního oddělení Hronov a dále výjezdová skupina z územního odboru Náchod. Přivolaný lékař konstatoval na místě smrt. Za účelem přesné příčiny smrti byla nařízena soudní pitva.

V průběhu intenzivního prověřování tohoto případu policisté zjistili závažné okolnosti, které vyústili v zadržení podezřelého 18 letého cizince. Případ si převzali policisté z Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, kteří jej následně obvinili ze zvlášť závažného zločinu ublížení na zdraví s následkem smrti.

Na základě šetření vyšlo najevo, že mezi muži, kteří se znali, mělo téhož dne v ranních hodinách dojít k osobnímu sporu. Obviněnému je kladeno za vinu, že svého krajana fyzicky napadl v práci, a to tak, že jej opakovaně bil pěstí. Tím mu měl způsobit zranění, v důsledku kterého ještě téhož dne zemřel. Že poškozený zemřel na základě úrazu, předběžně potvrdila i provedená pitva.


Obviněný se k fyzickému konfliktu přiznal. Vrchní komisař odboru obecné kriminality KŘP Khk podal k rukám státního zástupce podnět na podání návrhu na vazební stíhání. Za uvedené jednání hrozí obviněnému trest odnětí svobody od 5 do 10 let.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Mgr. Lenka  Burýšková, komisař Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)