Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Čtyřnozí mazlíčci, opilci i feťáci zaměstnávali strážníky

Čtyřnozí mazlíčci, opilci i feťáci zaměstnávali strážníky

Odchytová služba královéhradecké městské policie zaznamenala během jednoho dne šest výjezdů.

Nalezený pejsek
14.březen 2017 - 08:00
Hlídky odchytávaly několik psů a zraněnou kočku. Plachého německého ovčáka se chytit nepodařilo a jeden čtyřnohý útěkář byl odchycen až na druhý pokus. Všichni psi pak skončili v hradeckém útulku.

Vedle opilého tatínka seděla malá holčička. V pátečních odpoledních hodinách přijal operační důstojník městské policie žádost o vyslání hlídky. Na Eliščině nábřeží ležel opilý muž, vedle kterého seděla malá školačka. Strážníci muže probudili a požádali o vysvětlení. Osmatřicetiletý muž z Liberce sdělil, že zde byl i se svou dcerou na veletrhu, kde se posilnil alkoholem. Až si odpočine, tak pojedou domů.

Komunikace s ním byla obtížná a měl i problém udržet se na nohou. Dechová zkouška mu prokázala téměř 3 promile alkoholu. Vzhledem ke značné opilosti bylo rozhodnuto o jeho převozu na záchytku. Protože se zde nenacházel nikdo, kdo by se mohl o dívenku postarat, byla požádána o příjezd státní policie. Policisté kontaktovali pracovníky OSPODu a ti si dítě převzali do péče.  


Noční honička centrem města. Pozornost strážníků upoutalo vozidlo BMW, které se centrem města pohybovalo v rozporu s pravidly silničního provozu. Řidič kličkoval mezi jízdními pruhy, aniž by dával znamení o změně směru jízdy. Hlídka mu dala pokyn k zastavení a požádala o předložení dokladů. Muž za volantem předložil pouze občanský průkaz, tvrdil, že řidičák si zřejmě zapomněl v jiném autě. Lustrací však bylo zjištěno, že řidičský průkaz nemá.

Z vozidla, řidiče i jeho spolujezdce byl cítit velmi silný zápach připomínající marihuanu. Na dotaz, zda se ve vozidle nenacházejí nějaké omamné látky, muži otevřeli odkládací prostor. Zde se nacházely sáčky s rostlinnou drtí. To se již na místě nacházela i hlídka Policie ČR. V té chvíli oba muži naskočili do vozidla a uzamkli se. Na výzvy k otevření dveří nereagovali, naopak nastartovali vozidlo a velkou rychlostí ujížděli pryč. Obě hlídky je následovaly. Ujet se jim sice podařilo, ale jejich doklady zůstaly v rukou strážníků. Policisté si událost převzali k dořešení.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mp)