Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Cyklisté, po přechodu se nejezdí!

Cyklisté, po přechodu se nejezdí!

Včera v 13.40 došlo na ulici Zborovská v Hradci Králové ke střetu jízdního kola s osobním vozidlem.

Z místa nehody
11.listopad 2017 - 08:00

Žena na jízdním kolem stála na dělícím ostrůvku na přechodu pro chodce mezi protisměrnými jízdními pruhy. Rozjela se zrovna v době, kdy ji zpravé strany přijíždělo vozidlo značky Škoda Octavia, které vyjíždělo od nemocnice a odbočovalo směrem na křižovatku Hradecká a narazila do jeho levého předního blatníku.

Cyklistka byla odvezena do nemocnice na vyšetření, odkud byla po jeho provedení propuštěna. Dechová zkouška byla jak u ní tak i u řidiče negativní.

Policisté na vozidle odhadli škodu na 3 tisíce a na kole 1 tisíc korun. Ženě za porušení předpisů uložili blokovou pokutu ve výši 300 korun.


Policie upozorňuje:
  • Cyklisté nesmí přechod pro chodce ani místo pro přecházení přejíždět, vždy musí jít pěšky a kolo vést vedle sebe, pokud možno při pravém okraji přechodu.
  • Pokud je na silnici vyznačen přejezd pro cyklisty, nesmí jedoucího cyklistu ostatní řidiči ohrozit. Přičemž stále platí, že před vjezdem na přejezd pro cyklisty nesmí cyklista přimět jiného řidiče k náhlé změně směru nebo rychlosti jízdy. Vždy musí cyklista před vjetím na přejezd dát přednost jedoucím vozidlům.

Královéhradeckénovinky.cz informovala por. Bc. Iva Kormošová, tisková mluvčí KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:krp HK)