Svátek má: Oldřich

Regiony

Velikost textu:

Cyklokrosový pohár se uskuteční v Jičíně 8. října

Cyklokrosový pohár se uskuteční v Jičíně 8. října

Dne 8. října se u rybníku Šibeňák pojede závod Českého poháru v cyklokrosu.

Jičín
13. září 2022 - 08:00

Ve stejné lokalitě se uskutečnil v loňském roce a předtím vždy probíhal pod vrchem Čeřovka, kde však nyní probíhají stavební práce. Lokalita Šibeňáku byla v loňském roce hodnocena převážně kladně, a to jak sportovci, tak diváky. Po zkušenostech budou přijata také další opatření pro ochranu travnatých cest. Hlavním organizátorem je Cykloklub Jičín. RM pořádání závodu schválila.

Po skončení říjnových závodů provede Odbor životního prostředí MěÚ Jičín kontrolu lokality. Pokud to bude nutné, dohodne s pořadatelem nápravu nedostatku. Organizátoři mají povinnost navrátit místo do provozuschopného stavu. Po loňském závodu byly nepříjemností rozblácené cesty, které zmizely až po obnovení porostu. Proto pro letošní rok organizátoři položí koberce, díky kterým budou přístupové cesty v naprostém pořádku. Ostatní plochy, kde není trvalý cílený pohyb osob, se díky přirozené obnově navrátí brzo.

Závod přinese uzávěru ulice Šibeňák, proto zdvořile žádáme obyvatele o trpělivost. Vjezd k domům bude možný z Allanových Sadů. Oproti minulému závodu, kdy platila protikoronavirová omezení, je také třeba očekávat vyšší počet diváků. Pro zázemí závodu a potřeby sportovců budou vyhrazeny místnosti ve Sportovních zařízeních města Jičín. Součinnost poskytne také SDH Jičín.Cyklokrosové závody mají v Jičíně dlouhou tradici a také v říjnu se očekává značná účast včetně přímého přenosu televize. Naše město je mezi cyklokrosaři oblíbené. V lednu 2020 se ještě pod Čeřovkou uskutečnilo dokonce Mistrovství ČR. Moderní historie cyklokrosu v Jičíně se začala psát přibližně před osmi lety, pamětníci však vědí ještě o dřívější éře, a to z 80. let 20. století.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?