Svátek má: Ingrid

Regiony

Velikost textu:

Cyklokrosový Toi Toi Cup se tentokrát pojede u Šibeňáku

Cyklokrosový Toi Toi Cup se tentokrát pojede u Šibeňáku

Cykloklub Jičín z.s. uspořádá v sobotu 11.12.2021 cyklokrosový závod mládeže MČR a finále Českého poháru Toi Toi Cup.

Šibeňák
8. prosince 2021 - 08:00

Klání se uskuteční za přísných hygienických podmínek s velmi omezeným počtem diváků. I tak půjde o velký podnik, živě přenášený Českou televizí. S podobnými závody má město Jičín zkušenosti, ale tentokrát se cyklokros neuskuteční v lokalitě Čeřovka, nýbrž u Šibeňáku. RM schválila smlouvu o spolupořadatelství, které spočívá v poskytnutí potřebných pozemků. Město také poskytne asistenci hasičského vozu SDH Jičín. Zázemí pro závodníky zajistí Sportovní zařízení města Jičín.

Závod přinese jistá omezení, a proto zdvořile žádáme občany o strpení. Dne 11. prosince bude v čase 6.00 až 17.00 uzavřena část ulice Šibeňák. Objízdná trasa pro zdejší obytné doby je vedena podél rybníku Hádek směrem k Allanovým Sadům, s výjezdem do ulice Třešňová. Zdejší občané již byli o závodu informováni. Dílčí přípravné práce na trati budou probíhat v týdnu před závodem. Po skončení závodu bude lokalita uvedena do původního stavu a v případě vyježděných kolejí bude navrženo opatření k nápravě.

S vyhlášením nouzového stavu byl aktivován Krizový štáb ORP Jičín

Závodníky čeká možná méně náročná trasa než pod Čeřovkou, přesto bude představovat velkou výzvu. Trasa se nijak nedotkne zahrádkářské osady na severní straně rybníku, povede však podél jižního břehu, kde sportovce čeká náročné stoupání.
Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)