Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

Další ukradené auto bude vráceno majiteli

Další ukradené auto bude vráceno majiteli

U Jaroměře policisté auto bezpečně zastavili a řidiče zadrželi. Auto bude moci být bez poškození vráceno majiteli.

Zastavení ukradeného auta
23. září 2019 - 08:00

Policistům Pohotovostního a eskortního oddělení Královéhradecké policie se ve spolupráci s dalšími kolegy podařilo díky skvělé práci zadržet v uplynulých dnech u Jaroměře 31letého cizince v okamžiku, kdy s autem ukradeným v Rakousku mířil do Polska.

Informaci o odcizení vozidla od rakouských kolegů získali policisté v ranních hodinách a po 11 hodině dopoledne byl cizinec už bezpečně zastaven, zadržen a následně umístěn na základě Evropského zatýkacího rozkazu do vydávací vazby. Odtud bude po provedení všech potřebných úkonů předán do Rakouska k trestnímu řízení. Auto bude moci být bez poškození vráceno majiteli.

Bohužel i v tomto případě se potvrdilo, že řidič byl pod vlivem drog. Orientační zkouška prokázala v jeho těle přítomnost pervitinu. Byl tedy nebezpečný nejenom sobě, ale hlavně svému okolí. Šetřením v evidencích  navíc policisté zjistili, že se jedná o osobu, která má v Polsku za sebou bohatou kriminální minulost. Vyšetřování do doby předání cizince do Rakouska povedou hradečtí kriminalisté.

Tragická nehoda u Špindlerova Mlýna

Hlavním cílem policistů při pronásledování vozidel je, aby nebyly ohroženy životy a zdraví osob a pokud je to trochu možné, aby nebyla způsobená škoda na majetku. I v tomto případě se jim to beze zbytku podařilo.

Královéhradeckénovinky.cz informovala plk. Mgr. Ivana Ježková, MBA, ředitelka kanceláře ředitele Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:krp khk)