Svátek má: Ingrid

Regiony

Velikost textu:

Darujte stromeček pod stromeček a podpořte les na Královéhradecku

Darujte stromeček pod stromeček a podpořte les na Královéhradecku

Nadace dřevo pro život, která dlouhodobě podporuje zájem české veřejnosti o les, dřevo a životní prostředí, právě odstartovala již třetí vánoční kampaň DARUJTE STROMEČKY POD STROMEČEK, která je součástí sbírky Darujme stromečky lesu.

Stromeček pod stromeček
2. prosince 2021 - 08:00

Cílem kampaně je podpora nadační sbírky, jejíž výtěžek putuje na obnovu českých lesů. Za každých vybraných 25 Kč bude zasazen jeden nový stromek. Pomocnou ruku mohou nabídnout jednotlivci i celé firmy. Za přispění do sbírky získá každý podporovatel certifikát, který může zabalit pod vánoční stromeček a udělat svým blízkým radost smysluplným dárkem.

Zasazení čtvrt milionu sazenic
Sbírkou Darujme stromečky lesu chce Nadace dřevo pro život napomoci obnově veřejně přístupných lesů u Dačic, Jíloviště u Prahy, Kunštátu u Blanska, Milešova a Nového Knína ve středních Čechách i Opočna na Královéhradecku. Dárce si může vybrat, kam jeho peníze poputují a který les podpoří. Konkrétně v posledním lese u Opočna je připravena k podzimnímu zalesnění plocha o rozloze 50 ha. 

„Během podzimního sázení potřebujeme vysadit na 240 000 sazenic smrků, dubů, borovic a douglasek. Pro představu se jedná o investici ve výši  3–5 milionu korun,” uvádí ředitel Michal Pernica z Lesů Colloredu-Mansfeld.

Smysluplný dárek ocení každý
Letošní vánoční kampaň se, stejně jako loni, nese v duchu darujte stromeček pod stromeček. „Během loňské vánoční kampaně jsme vybrali bezmála půl milionu korun a pevně věříme, že letos se nám podaří dosáhnout ještě lepšího výsledku. České lesy potřebují stále naši pomoc. Vánoce jsou obdobím setkávání, splněných přání a překvapení. A já pevně věřím, že na konci vánoční kampaně budu mile překvapen,“ uvádí Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život a dodává: „Sbírka samozřejmě běží během celého roku, kolem Vánoc se ale nabízí skvělé spojení s obdarováním našich blízkých něčím, co je potěší a navíc pomůže.”

Vánoční certifikát jako dárek
Každý dárce získá vánočně laděný certifikát o zalesnění kousku naší české krajiny. Cena jedné sazeničky/stromečku je 25 Kč. Je na každém, jakou částkou do sbírky přispěje. Každá koruna se počítá. A každá koruna je investovaná do nadačního projektu a do práce, která s ním souvisí. Z peněz vybraných v roce 2021 začne výsadba stromů na jaře příštího roku, kdy je nejvhodnější doba pro sázení.

Zapojit se mohou i celé firmy
Nadace dřevo pro život nabízí dlouhodobější spolupráci pro jednotlivce, ale i větší týmy nebo celé společnosti. Při vyšší finanční podpoře sbírky Darujme stromečky lesu je možné se zapojit i do samotné výsadby nových stromů, například formou teambuildingu, kdy celý pracovní tým může vlastníma rukama pomoci k obnově českých lesů.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Mgr. Martina Vokrouhlíková z Nadace dřevo pro život.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:nadace)