Svátek má: Jindřich

Regiony

Velikost textu:

Den rodiny se bude slavit i na Hučáku

Den rodiny se bude slavit  i na Hučáku

K tradičnímu Dni rodiny v Hradci Králové, který letos připadne na neděli 12.května, se opět připojí i Informační centrum Obnovitelných zdrojů v budově malé vodní elektrárny v centru města.

Hučák
6. května 2019 - 08:00

Do akce organizované Hradeckou kulturní a vzdělávací společností, s.r.o. a Turistickou oblastí Hradecko se každoročně zapojuje řada spolupracujících institucí. Program i v letošním roce obohatí prohlídky Informačního centra Obnovitelných zdrojů. A protože to je Den rodiny, prohlídky budou zaměřeny především na malé návštěvníky. Ti se mohou těšit i na tvořivé dílničky nebo návštěvu skřítků Enerů.

Otevřeno je od 9 do 16 hodin a prohlídky začínají každou celou hodinu – poslední v 15 hodin. Vstup je zdarma.

Informační centrum Obnovitelné zdroje. Pro velké i malé návštěvníky jsou připraveny prohlídky interaktivní expozice o obnovitelných zdrojích energií, o vlastnostech a využití větrné, vodní, geotermální, sluneční energie a energie vzniklé spalováním biomasy. Součástí prohlídky jsou i projekce tematického filmu „Malé vodní elektrárny na Labi“ nebo filmů „Obnovitelné zdroje“ a „100 let Šumavské energie“. K dispozici je kinosál s projekcí na velkoplošné plátno 12 x 3 m, které je dominantním audiovizuálním prvkem centra.

Města a obce mohou po celý květen žádat o grant na výsadbu stromů

Součástí prohlídek je neméně zajímavá návštěva plně funkční malé vodní elektrárny v Hradci Králové zvané „Hučák. Ta funguje již přes 100 let. Elektrárna nyní prochází kompletní rekonstrukcí a po dobu její modernizace nebude pro veřejnost při prohlídce přístupný prostor strojovny.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Mgr. Šárka Lapáčková Beránková, regionální manažer komunikace a tiskový mluvčí ČEZ, a. s. Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:čez)