Svátek má: Bořek

Regiony

Velikost textu:

Děti z mateřinky v Radvanicích mají nové Oranžové hřiště

Děti z mateřinky v Radvanicích mají nové Oranžové hřiště

Velký důvod k radosti mají děti z Mateřské školy Radvanice na Trutnovsku. V úterý 17.září zde bylo slavnostně otevřeno dětské hřiště s herními prvky.

Oranžové hřiště v Radvanicích
20. září 2019 - 08:00

Děti z mateřinky v Radvanicích mají o zábavu postaráno, vyrostlo zde nové Oranžové hřiště. Zahrada mateřské školy se díky příspěvku Nadace ČEZ stala pro děti ještě více atraktivním místem pro hry a odpočinek. Vyrostlo zde nové Oranžové hřiště, se spoustou herních prvků. Prckové si na zbrusu novém dětském hřišti přijdou na své – houpačky, skluzavka, lana nebo prolézačky či třeba zastřešené místo na hraní nebo svačinku, to všechno je zárukou parádně stráveného času. Děti z mateřinky si na slavnostní otevření připravily vystoupení pro rodiče a návštěvníky.

„Hřiště budou využívat děti navštěvující MŠ Radvanice. Kvalitnější vybavení zahrady novými herními prvky umožní dětem trávit více času venku, na zahradě. Děti budou moci lépe rozvíjet své pohybové a psychomotorické schopnosti, koordinaci, obratnost, pozitivní vztah k pohybu a přírodě,“ říká ředitel ZŠ a MŠ Radvanice Robert Heger.


„Rodina Oranžových hřišť je velmi pestrá. Vyrůstají u základních či středních škol, ale třeba i na návsích, uprostřed panelových sídlišť nebo právě u mateřinek jako to Radvanicích. Hřiště tohoto typu jsou odpovědí na nedostatek přirozeného pohybu dnešních dětí, a navíc přispívají k rozvoji motorických dovedností,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.


Grantový program Oranžové hřiště pomáhá financovat výstavbu a rekonstrukci dětských a sportovních hřišť od roku 2003. Vedle tradičních vznikají i nové typy hřišť, například sportoviště s fitness prvky pro seniory nebo workoutová hřiště. Celkem podpořila Nadace ČEZ vznik již přes 500 Oranžových hřišť v celé České republice.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Mgr. Šárka Lapáčková Beránková, regionální manažer komunikace a tiskový mluvčí ČEZ, a. s. Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:čez)