Svátek má: Naděžda

Regiony

Velikost textu:

Děti z Urbanic řádí na nových herních prvcích

Děti z Urbanic řádí na nových herních prvcích

Dětské hřiště v Urbanicích je oblíbeným místem pro setkávání nejen dětí různých věkových skupin, ale chodí sem i dospělý doprovod. Všichni ocenili nové herní prvky, na které přispěla Nadace ČEZ částkou 150 tisíc korun.

Hřiště v Urbanicích
19. července 2021 - 08:00

Léto a prázdniny jsou ideálním časem, kdy děti tráví volno venku. Ve východočeských Urbanicích ke svým hrátkám mohou využít i upravené hřiště. Nadace ČEZ přispěla na rozšíření hřiště a nové herní prvky částkou 150 tisíc korun. Ke stávajícímu hřišti byly doplněny kolotoč, hrazda, houpačka a lezecké prvky. Bylo doplněno oplocení a vybudováno osvětlení. Hřiště se nachází v těsné blízkosti fotbalového a víceúčelového sportovního hřiště uprostřed obce. Je jedním z míst v obci, kde mohou rodiny trávit s dětmi volný čas společnou zábavou.

„Jsem rád, že se hřiště povedlo dovybavit, oplotit a osvětlit,“ pochvaluje si starosta obce Martin Fejks. „Zvláště nyní, kdy se vše rozvolňuje po pandemii, mám radost, že se děti opět naučily chodit ven a mohou tak plně využít veškeré nové vybavení. S doplněným oplocením je to fajn i pro rodiče, kteří nemusí mít strach o jejich bezpečnost,“ doplňuje starosta.

Volnočasové aktivity obec podporuje pravidelně. Na místním hřišti, jehož součástí je i malá hospůdka, se konají pravidelné sportovní turnaje, trénují zde malí i starší fotbalisti, pořádají se zábavy, a hlavně tráví zde svůj volný čas nejen děti, ale i dospělí. Dokonce zde má svá představení letní kino.

Na exkurzi na Hučák přišel 160 tisící návštěvník

Výstavbu dětských, volnočasových i seniorských hřišť podporuje Nadace ČEZ už od svého založení v roce 2002. Jednou z podmínek je dlouhodobý provoz hřišť a dokládání jejich stavu.

Hrad Vlčtejn stojí na vysoké buližníkové skále

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Šárka Lapáčková Beránková, mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy.

(jv.kralovehradeckenovinky.cz foto:čez)