Svátek má: Valérie

Regiony

Velikost textu:

Dětská léčebna Vesna má nový sociální automobil

Dětská léčebna Vesna má nový sociální automobil

Dětská léčebna Vesna v Janských Lázních má díky ČEZ Teplárenské nový sociální automobil.

Předání automobilu
28. července 2018 - 08:00

ČEZ Teplárenská na východě Čech zajišťuje dodávky tepla, ale současně je i dobrým sousedem a podporuje zdravotnictví, školství, kulturu, charitu a další dobročinné projekty. V pátek proběhlo slavnostní předání sociálního automobilu pro dětské pacienty léčebny Vesna v Janských Lázních, na který společnost přispěla částkou bezmála 50 000 korun.

Janské Lázně podporuje společnost ČEZ Teplárenská dlouhodobě. Již pět let je generálním partnerem Zahájení lázeňské sezony, finančně podpořila nákup rehabilitačních pomůcek pro lázně a nyní se z pomoci mohou radovat malí pacienti Dětské léčebny Vesna.

Za účasti finančního ředitele a člena představenstva ČEZ Teplárenské Ing. Olega Hanzala a Mgr. Martina Voženílka, ředitele státního podniku Státní léčebné lázně Janské Lázně proběhlo slavnostní předání sociálního automobilu pro dětskou léčebnu.

"Filozofií naší společnosti je být dobrým sousedem v regionech, kde působíme. V případě Státních léčebných lázní Janské Lázně se jedná již o dlouhodobé partnerství. Podporujeme zde řadu kulturních projektů, prostředky věnujeme i do zdravotnictví. Věřím, že pro pracovníky léčebny a hlavně pro malé pacienty bude nový automobil velkým přínosem a usnadní jim už i tak nelehkou situaci," uvedl Ing. Oleg Hanzal, finanční ředitel a člen představenstva ČEZ Teplárenské.

"Máme velkou radost z toho, že po šesti letech, kdy nám bezvadně sloužil první sociální automobil, ho dnes můžeme zdarma vyměnit za nový. Automobil budeme využívat ke svozu našich dětských pacientů, ale také pro potřeby běžného provozu léčebny,“ dodal Mgr. Martin Voženílek, ředitel státního podniku Státní léčebné lázně Janské Lázně.

Další rychlodobíjecí stanice pro elektromobily funguje v Trutnově

Dětská léčebna Vesna při Státních léčebných lázních Janské Lázně je jednou z nejvyhledávanějších léčeben v České republice. Je zaměřena na léčbu dětí a dorostu s nemocemi nervovými a pohybového aparátu, onkologickými a respiračními onemocněními a se stavy po úrazech, ortopedických operacích a s vážnými vrozenými handicapy.

ČEZ Teplárenská přispěla na nákup již druhého sociálního automobilu, k předání toho prvního došlo před šesti lety. Společnost v regionu působí dlouhodobě, prostředky věnuje do kultury a sportu, zdravotnictví, ekologické výchovy a mezi obdarované patří např. senioři, handicapovaní, děti. Jen v loňském roce v regionu rozdělila více jak 800 tisíc korun na různé charitativní projekty. 

Na fotografii: Ze slavnostního předání nového automobilu zleva: Mgr. Martin Voženílek, ředitel Státních léčebných lázní a Oleg Hanzal, finanční ředitel ČEZ Teplárenská

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Mgr. Šárka Beránková, regionální manažer komunikace a tiskový mluvčí ČEZ, a. s.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.čez)